Opcje przeglądania
Symbol baterii
Cena
  • od
    do

Baterie 

Zapotrzebowanie na energię elektryczną wzrasta z każdym dniem. Producenci ogniw prześcigają się w wymyślaniu coraz to wydajniejszych i pojemniejszych baterii do użytku codziennego. Potrzebujesz sprawdzonych i markowych produktów? Znowu Twoje ulubione urządzenie się rozładowało? Zobacz bogatą ofertę naszych baterii! Oferujemy naszym klientom baterie w różnych rozmiarach: AA, AAA, R14 oraz R20. Przez wiele lat zostało wprowadzone kilka generacji zasobników energii.

Najstarszym i najtańszym rozwiązaniem były baterie cynkowo-węglowe

Miały one napięcie 1,5V i charakteryzowały się bardzo niskim kosztem zakupu. Pracowały one w zakresie temperatur od -10°C do +50°C Niestety nie radziły one sobie gdy potrzebne było wyższe natężenie prądu. Ich budowa również nie była najlepsza, często elektrolit wylewał się po zbyt dużym rozładowaniu baterii.

Baterie alkaliczne są szeroko znanym i lubianym ogniwem, zostały one wynalezione w 1959roku przez amerykańskiego chemika Lewisa Urry'ego.
O wiele lepiej sprawdzają się gdy potrzebne jest duże natężenie prądu od swoich cynkowo-węglowych starszych braci. Zakres temperatury pracy również uległ poprawie do zakresu od -30°C do +70°C. Zdecydowanie rzadziej zdarzają się wylania elektrolitu.

Baterie srebrowe napięcie ogniw srebrowych wynosi około 1,55V. znalazły swoje zastosowanie w zegarkach, grach, termometrach i kalkulatorach dzięki swojemu stabilnemu napięciu wyjściowemu. Po około 5 latach zaczynają przeciekać. Nadają się do użytku przez ponad dwa lata.

Baterie litowo-manganowe

Ich znamionowe napięcie różni się od baterii wymienionych wyżej, wynosi aż 3V. Są one odporne na nagłe wahania temperatury. Mogą one pracować w temperaturze od -40°C do +65°C. Bardzo długo utrzymują w sobie ładunek elektryczny. Czas przechowywania takich baterii sięga nawet 10lat!

Baterie cynkowo-powietrzne

Znamionowe napięcie wynosi 1,4V. Produkcja tych baterii rozpoczęła się w latach siedemdziesiątych XX wieku. W fabrycznym opakowaniu mogą być przechowywane nawet 4 lata. Czas pracy takiej baterii wynosi około 3-4 miesiące. Używa się ich w urządzeniach telemetrycznych i aparatach słuchowych.

Pamiętaj o oddaniu zużytych baterii do punktu zbiórki! Czy wiesz, że jedna bateria cylindrowa może zanieczyścić nawet 50000l wody? Dlatego tak ważny jest ich recykling. Firmy zajmujące się recyklingiem są w stanie odzyskać aż do 99% wszystkich składników. Pozwala to na odciążenie naszego środowiska.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl