Opcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Kamery internetowe - pokaż się z dobrej strony

Chcesz pozostać w stałym kontakcie ze swoimi bliskimi lub przyjaciółki? Postanowiłeś zmienić swoją dotychczasową pracę na pracę zdalną? A może chcesz nagrać nowy odcinek swojego vloga? Nie ma problemu, na wszystkie te kwestie odpowiedzią będzie kamera internetowa. Niezależnie od tego jak będziesz wykorzystywać kamerę internetową, w naszym sklepie internetowym Komtek24.pl znajdziesz odpowiedni produkt.

Jaka rozdzielczość kamery internetowej?

Jedną z pierwszych i najważniejszych rzeczy na jakie musimy zwrócić uwagę, jest kwestia obsługiwanej rozdzielczości. Zdecydowanie szukajmy kamer, które oferują większą rozdzielczość, bo przełoży się to na więcej szczegółów które będzie rejestrować kamera. Niestety niższa rozdzielczość kamery, wiązała będzie się z niższą jakością nagrywanego obrazu. Absolutnym minimum decydując się na zakup kamery internetowej, jest oferowanie przez kamerę rozdzielczości HD, czyli 1280 x 720 pikseli. Ta wartość pozwoli nam na w miarę dobrą jakość obrazu, zarówno do rozmów jak i streamowanie czy nawet tworzenia filmików.

Liczba klatek na sekundę

Podczas prowadzenia rozmowy, czy streamowanie nic tak nie drażni jak brak płynności obrazu. Dlatego tak ważnym parametrem jest ilość klatek na sekundę. Jeżeli zależy nam na zachowaniu względnej płynności, musimy celować w minimalną ilość na poziomie 30 klatek. Oczywiście jeżeli dysponujemy możliwością, warto zastanowić się nad wyborem urządzeń które umożliwiają rejestrowanie nawet 60 klatek na sekundę.

Pamiętajmy też aby dobrze wczytać się w informacje umieszczone na kamerce, ponieważ oferowana płynność obrazu zależy od obsługiwanej rozdzielczości. Może się bowiem okazać że kupiona kamera nagrywająca w 60 klatkach, robi ale to tylko w rozdzielczości poniżej HD. Ten parametr powinien być zwłaszcza istotny dla osób które planują prowadzenie transmisji na żywo w platformach streamingowych.

Kamera internetowa z mikrofonem?

Decydując się na zakup kamery internetowej, zwróćmy uwagę na mikrofon. Obecnie znaczna większość kamera posiada już wbudowane mikrofony, dzięki czemu nie będziemy zmuszeni na kupno dodatkowych urządzeń rejestrujących dźwięk. To jednak nie wszystko, bo sam wbudowany mikrofon to nie wszystko, bowiem duża część kamer może oferować bardzo niską jakość nagrywanego dźwięku. Dlatego jeżeli mamy taką możliwość, przetestujmy jakość dźwięku jaką nagrywa kamera internetowa przed zakupem. Pozwoli nam to oszczędzić nie tylko sporo gotówki, ale też nerwów.

A może laptop z wbudowaną kamerą lub monitor?

Jako że rynek kamer internetowych jest jednym z najszybciej rozwijających się, producenci starają się dostarczać kamery internetowe bezpośrednio w laptopach lub obecnie w monitorach komputerowych. Niestety decydując się na takie urządzenie, musimy pamiętać że jakość nagrywania oraz przechwytywanego dźwięku, pozostawia bardzo wiele do życzenia i może być dla większości z nas niezadowalająca. Dlatego nawet jeżeli nasz laptop dysponuje wbudowaną kamerą, warto zastanowić się nad zakupem dodatkowej kamery.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl