Grzejniki elektryczne

Grzejniki elektryczne i farelki

Masz problem z szybkim nagrzaniem swojego pokoju? A może w miejscu pracy standardowe grzejniki nie dają sobie rady? W takim wypadku warto zastanowić się nad wyborem grzejnika elektrycznego, który pozwoli nam w bardzo krótkim czasie znacznie podnieść temperaturę. Dodatkowo nowe urządzenia projektowane są tak, aby oferowały nie tylko możliwość szybkiego grzania, ale też niskie zużycie prądu. Zobacz na co zwrócić uwagę decydując się na zakup grzejnika elektrycznego do swojego domu lub biura. W ofercie sklepu internetowego Komtek24.pl znajdziesz wiele grzejników renomowanych firm. Grzejniki elektryczne mogą stanowić podstawowe urządzenia grzewcze w naszym biurze, mieszkaniu czy firmie, ale też być dodatkowym źródłem ciepła, które będzie uzupełnieniem tradycyjnych rozwiązań.

Rodzaje grzejników elektrycznych

Na rynku znajdziemy obecnie kilka rodzajów grzejników elektrycznych, a każdy z nich znacząco różni się od swojego poprzednika, zarówno pod względem wyglądu, budowy jak i sprawności czy funkcjonalności.

  • Grzejnik konwektorowy -  Urządzenia te są najbardziej popularnymi na polskim rynku. Grzejniki stanowią doskonałą alternatywę dla tradycyjnych grzejników. Znajdziemy modele wolnostojące jak i takie, które możemy swobodnie zawiesić na ścianie. Zasada działania urządzenia jest bardzo prosta, sprowadza się mianowicie do nagrzania chłodnego powietrza znajdującego się przy podłodze, które następnie unosi się w górę. Plusem tego urządzenia jest fakt szybkiego nagrzewania powietrza, dzięki czemu natychmiast odczuwamy różnice.
  • Grzejnik olejowy - są to chyba wszystkim znane urządzenia, cieszące się przez długi czas bardzo dobrą opinią i dużą popularnością. Ogromnym plusem tych urządzeń, jest fakt że po odpięciu od zasilania, urządzenie długi czas nadal utrzymuje wysoką temperaturę, dobrze ogrzewając. Grzejnik olejowy długo może się nagrzewać, ponieważ pobierane prąd, ogrzewa olej znajdujący się w urządzeniu, który następnie oddaje swoje ciepło. Największym plusem urządzenia jest długie emitowanie ciepła po odłączeniu od zasilania. Najczęściej są to urządzenia mobilne, w dużej mierze wyposażone w kółka lub uchwyt do przenoszenia.
  • Promiennik - To halogenowe piecyki elektryczne. Do ogrzewania wykorzystują radiację oraz promieniowanie podczerwone. Promienniki szybko i efektywnie ogrzewają, jednak mają działanie punktowe.

Energooszczędne grzejniki elektryczne

Jeżeli zależy nam na tanim, ale efektywnym ogrzewaniem pomieszczenia, zwróćmy uwagę na klasę energetyczną naszego urządzenia. Obecnie na rynku, bez trudu znajdziemy urządzenia oferujące energooszczędne rozwiązania.

Na co zwrócić uwagę wybierając grzejnik elektryczny

Decydując się na zakup grzejnika elektrycznego, musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które odgrywać będą kluczowe znaczenie w wyborze grzejnika:

  • Moc urządzenia - zasada działania jest bardzo prosta, im większa moc urządzenia, tym większe jego możliwości grzewcze. Jednak pamiętajmy o tym, że nie należy wybierać najmocniejszego urządzenia jakie znajdziemy, ponieważ moc musi być dobrana odpowiednio do pomieszczenia które chcemy ogrzać. Wybierając grzejnik do dużego metrażu, wtedy lepiej zdecydować się na kilka mniejszych grzejników niż jeden duży, aby ciepło było rozprowadzane równomiernie. Jeżeli planujemy ogrzać powierzchnię o metrażu 20m2, wówczas wystarczy nam moc 1500 do 2000 W.
  • Termostat i regulacja - pamiętajmy aby decydować się na urządzenia wyposażone w funkcję termostatu oraz regulacji temperatury. Nie koniecznie zawsze będziemy chcieli korzystać z maksymalnej mocy urządzenia. Im bardziej precyzyjna regulacja, tym lepiej.
  • Długość przewodu zasilającego - w wypadku gdy nie planujemy zakupu małego grzejnika na baterie, to zwróćmy uwagę na długość przewodu zasilającego, tak aby jego długość umożliwia łatwą i wygodną możliwość manipulacji położeniem. Dodatkowym atutem będzie wyposażenie urządzenia w uchwyt umożliwiający nawijanie kabla.
  • Klasa energetyczna - wybór urządzeń grzewczych jest naprawdę ogromny, dlatego warto dobrze poszukać i znaleźć urządzenie, które zaoferuje nam możliwie najwyższą klasę energetyczną, tak aby ceny za energie nie wzrosły zbyt znacznie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl