Projektory

Projektor LCD Epson EH-TW6150 Projektor LCD Epson EH-TW6150
Producent: Epson
Cena:

3 490,00 zł

szt.
zobacz więcej
Projektor LCD Epson EH-TW6250 Projektor LCD Epson EH-TW6250
Producent: Epson
Cena:

3 990,00 zł

szt.
zobacz więcej

Projektor do domu i biura

Każdy kto chociaż raz był w kinie i doświadczył doskonałej jakości ekranu o dużej przekątnej, wie jak pozytywnie wpływa to na doświadczenia płynące z oglądania ulubionego filmu. Projektor to urządzenie które może pozwolić nam zapewnić takie doznania i to w zaciszu własnego domu. Projektory multimedialne świetnie sprawdzają się też w trakcie prezentacji projektu w firmie. Multimedialny rzutnik to idealna propozycja dla wszystkich, którzy cenią sobie komfort i jakość. Czym kierować się przy wyborze projektora? Na co zwrócić uwagę?

Uniwersalny projektor?

Wybierając projektor, musimy mieć na uwadze że projektory dzielą się na podkategorie, odpowiadające ich przeznaczeniu:

  • do domu,
  • do biura,
  • mobilne,
  • do gier.

W zależności od tego do której kategorii przynależy urządzenie, jego parametry przystosowane będą do konkretnych zadań. I tak modele przystosowane do domu, sprawdza się do oglądania filmów, czy prezentacji zdjęć. Biurowe będą doskonałe do wyświetlania prezentacji lub analizowania arkusza kalkulacyjnego i analogicznie z projektor do gier i projektor mobilny. Na rynku znajdziemy urządzenia które będą wyróżniać się większą uniwersalnością, ale musimy pamiętać że ceny takich urządzeń są proporcjonalnie wyższe do ich większej uniwersalności.

Technologie wyświetlania obrazu

Projektory multimedialne oferują wyświetlanie obrazu w wielu różnych technologiach, jednak podzielić możemy je zasadniczo na trzy główne kategorie.

  • Projektory lampowe - To jedne z najpopularniejszych i najczęściej występujących projektorów na rynku. Te tradycyjne projektory oferują świetny stosunek jakości do ceny, wysoki kontrast i żywotność. Na plus zasługuje bardzo często łatwa wymiana lampy w przypadku jej przepalenia.
  • Projektory LED (lub LCD) - Technologia w której wykorzystywane są ciekłe kryształki. Projektory są wyjątkowo lekkie oraz oferują najniższą cenę ze wszystkich technologii dostępnych na rynku projektorów. Projektory LED wykorzystywane mogą być do oglądania filmów ale i grania w gry. Oferują wysoką ostrość i jasność obrazu.
  • Projektory laserowe - Ten typ technologii zyskuje obecnie na popularności. Rekomenduje się ich wykorzystywanie w biurach i na uczelniach, a to ze względu na ich bardzo dużą żywotność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl