Maszynki do strzyżenia

Golarki elektryczne do brody i ciała

Usuwanie zbędnego owłosienia i pielęgnacja zarostu należy do grona jednego z podstawowych zabiegów higienicznych wykonywanych przez mężczyzn. Dla wielu mężczyzn dbanie o odpowiedni stan swojej brody lub wąsów, często sprawia nie lada problemy, dlatego golarka będzie idealnym rozwiązaniem dla wszystkich takich osób. Elektryczna maszynka do golenia to niezbędnym w łazience każdego mężczyzny.

Maszynka do golenia, czy nożyczki?

Niestety obecnie wiele osób korzysta z manualnych metod pielęgnacji zarostu, musimy jednak pamiętać że przycinanie zarostu nożyczkami, może prowadzić do skaleczeń i dużego ryzyka innych powikła. Mamy jednak możliwość korzystania z elektrycznych męskich golarek, które skutecznie eliminują ryzyko występowania podrażnień skóry i wszystkich ewentualnych zacięć, które mogą wystąpić w momencie korzystania z nożyczek. Pielęgnując swoją brodę przy wykorzystaniu maszynek do golenia, będziesz mógł cieszyć się zarostem jak z barberu, bez konieczności odwiedzania fryzjera! Wymodeluj swoją brodę wedle uznania, bez żadnych przeszkód.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze golarki?

Aby mieć pewność że nasza nowa golarka spełni nasze oczekiwania, warto dobrze przemyśleć jej wybór i zwrócić uwagę na odpowiednie parametry i funkcje, które ułatwią i uprzyjemnią korzystanie z golarek elektrycznych.

  • System golący: obecnie na rynku możemy znaleźć urządzenia oferujące system foliowy oraz rotacyjny. Jest jeden z najważniejszych parametrów na które musimy zwrócić uwagę.
  • Tryb działania: aby golenie było łatwiejsze i przyjemniejsze, nowsze urządzenia oferują możliwość dopasowania prędkości poruszania się ostrzy. Dzięki temu możemy dopasować ustawienia do naszej skóry, ale tez do rodzaju zarostu. 
  • Ilość głowic lub folii: może się to wydawać bez specjalnego znaczenia, jednak ma to wpływ na szybkość i precyzje golenia, dlatego warto mieć go na uwadze.
  • Trymer: wybierając golarki, zwróćmy uwagę na wyposażenie i trymer. Ten element pozwoli nam precyzyjnie wymodelować naszą brodę.
  • System zasilania: jeżeli nie chcesz mieć problemu z kablami walającymi się w każdym miejscu, warto zdecydować się na urządzenia bezprzewodowe. Wiąże się to jednak z koniecznością ładowania urządzeń, które wyposażone są w akumulator. Golarki powinny oferować jak największą swobodę używania, dlatego warto zastanowić się nad wyborem urządzeń bezprzewodowych, aby nasze golenie przebiegało możliwie jak najbardziej płynnie i bez obaw o kable.
  • Dodatkowe funkcje: zatrzymajmy się chwilę w tym miejscu i dobrze przemyślmy jakie funkcje mogą być dla nas niezbędne. Istotną funkcją powinna być wodoodporność, dzięki czemu unikniemy obaw o uszkodzenie podczas golenia i czyszczenia golarki. Dzięki tej funkcji, zyskamy możliwość golenia się nawet podczas brania prysznica czy przebywania w wannie. Na rynku znajdziesz też golarki, które umożliwia golenie bez konieczności korzystania z pianek lub kremów do golenia. A najbardziej wymagający, mogą znaleźć golarkę, która umożliwia golenie na mokro, aby zupełnie uniknąć ewentualnych podrażnień.

Czym jest golarka foliowa?

Foliowe maszynki wyróżniają się budową, ponieważ głowice urządzenia wyposażone są w folię lub specjalną siatkę, która ma za zadanie chronić ostrza przed stępieniem, a skórę przed ewentualnymi zadrapaniami i podrażnieniem. Zarost trafia do specjalnych otworów, które kierują je na ostrza.

Jak działa golarka rotacyjna?

Rotacyjne golarki elektryczne, najczęściej wyposażone są w trzy ruchome głowice, które znajdują się pod osłonami. Atutem golarek rotacyjnych, są ruchome głowice, które dostosowują się na kształtu twarzy lub części ciała, zapewniając niezwykle dokładne golenie. Najlepsze modele na rynku, oferują nawet poruszanie się w aż 8 kierunkach, precyzyjnie usuwając niechciane owłosienie.

Jaka golarka na podróż?

Jeżeli jesteś osobą, która często przebywa na wyjazdach, warto zwrócić uwagę na kilka dodatkowych elementów, które normalnie mogą nie być aż tak istotne. Pierwsze co powinno zwrócić naszą uwagę, to etui podróżne. Ułatwi to przechowywanie i przewożenie naszej maszynki, bez obaw o jej uszkodzenie. Dodatkowo warto pamiętać aby decydować się na modele z pojemnym akumulatorem, który pozwoli nam na długą pracę bez konieczności ładowania, ponieważ nie zawsze będziemy mieć dostęp do prądu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl