Mikrofony

Mikrofon komputerowy stojący K809 Mikrofon komputerowy stojący K809
Producent: Inny
Cena: 12,99 zł
szt.
zobacz więcej
Mikrofon na USB czarny czuły Mikrofon na USB czarny czuły
Producent: Komtek
Cena: 259,99 zł
zobacz więcej
Mikrofon pojemnościowy Trust Primo Desk Mikrofon pojemnościowy Trust Primo Desk
Producent: Trust
Cena: 37,49 zł
zobacz więcej
Mikrofon retro Tracer Classic Mikrofon retro Tracer Classic
Producent: Tracer
Cena: 37,99 zł
szt.
zobacz więcej
Mikrofon stojący Gembird MIC-205 Mikrofon stojący Gembird MIC-205
Producent: Gembird
Cena: 17,99 zł
zobacz więcej
Mikrofon Tracer Studio dookólny Mikrofon Tracer Studio dookólny
Producent: Tracer
Cena: 29,99 zł
zobacz więcej
Mikrofon z filtrem Trust Madell Mikrofon z filtrem Trust Madell
Producent: Trust
Cena: 67,49 zł
szt.
zobacz więcej

Mikrofon

Idealny mikrofon to taki który dzięki swoim parametrom będzie nam zapewniał dobre zbieranie naszego głosu i będzie mógł odizolować nas od zgiełku który panuje wokół nas. Mikrofony są już z nami od ponad 150 lat! Dzięki postępowi technologicznemu są one coraz tańsze i lepszej jakości. W ofercie sklepu internetowego Komtek24 znajdziesz produkty różnych producentów. 

Na co zwrócić uwagę wybierając mikrofon?

Przy wyborze mikrofonu powinniśmy kierować się przede wszystkim dobrą jakością dźwięku, która nie zrujnuje naszego budżetu. Dobrym przykładem jest mały, zgrabny mikrofon Zalmana zmmic, który swego czasu kosztował poniżej 20 złotych, a jakością potrafił zagwarantować lepszą niż 5 razy droższy rywal. Niewielki mikrofon z klipsem i długim kablem stał się hitem sprzedażowym tej niewielkiej firmy. Dzięki jego niskiej masie mógł się schować dosłownie wszędzie, nie przeszkadzając w użytkowaniu. Dlatego decydując się na zakup, zwracajmy uwagę na:

  • Poziom szumów własnych - im niższy wynik tym lepszej jakości mikrofon został użyty w budowie urządzenia
  • Obudowa - nie jest to najważniejszy aspekt ale ciężko pracowałoby się speakerom telewizyjnym i piosenkarzom gdyby musieli cały czas nosić ze sobą mikrofon dynamiczny przeznaczony do wywiadów. Dlatego też małe, lekkie rozwiązania wiodą prym na naszym polskim rynku mikrofonów.
  • Zakup mikrofonu jednokierunkowego do rozmów wideo i grania może zakończyć się kiepskiej jakości rozmowami. Do takiego użytkowania powinniśmy wybrać mikrofon wszechkierunkowy który dzięki zbieraniu dźwięku z każdej stroni pozwoli na swobodne przemieszczanie się po pokoju i kontynuowanie rozmowy.
  • Złącza - posiadając komputer z wbudowaną kartą dźwiękową niskiej jakości powinniśmy zainteresować się mikrofonem z interfejsem USB lub oddzielną kartą dźwiękową ze złączami XLR. Oddzielna karta dźwiękowa to spory wydatek ale pozwoli nam na wykorzystanie w pełni naszych głośników oraz potencjału mikrofonu. Mikrofon USB jest tańszym rozwiązaniem, brzmi tak samo używając go przy różnych urządzeniach. Niestety idący postęp technologiczny ogranicza nam ilość tychże portów w komputerach przez co zajmowanie czasem jedynego portu usb w laptopie mikrofonem nie jest dobrym pomysłem.

Czy to wszystko co trzeba mieć na uwadze? Nie, warto tutaj wspomnieć o wybieraniu mikrofonów, zwracając uwagę na ich przeznaczenie, bowiem inny mikrofon wybierzemy z do zwykłej komunikacji w trakcie gier internetowych, a zupełnie inny mikrofon jeżeli zdecydujemy się na prowadzenie streamów czy podcastów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl