Niszczarki

Niszczarka dokumentów

Wraz z wprowadzeniem ustawy o ochronie danych osobowych, niszczarki do dokumentów na dobre zagościły w naszych biurach, ale też i domach. Jeżeli prowadzimy firmę i przetwarzamy dane, warto zwrócić uwagę na odpowiednią niszczarkę do dokumentów. Sankcje za nieumyślne udostępnienie danych osobowych, są doprawdy bardzo dotkliwe, dlatego tak konieczne jest obecnie odpowiednie niszczenie wrażliwych danych. Zobacz na co zwrócić uwagę wybierając niszczarkę do dokumentów.

Do czego służą niszczarki do papieru?

Jak wskazuje sama nazwa, niszczarka to urządzenie służy do niszczenia dokumentów, na których znaleźć mogą się wrażliwe dane osobowe. Obecnie jest to tym bardziej ważne, że za udostępnienie czyiś danych, nawet nieświadomie, możemy zostać obciążenie ogromnymi kosztami. Co ciekawe, wiele nowych urządzeń oferuje możliwość niszczenia nie tylko dokumentów z zszywkami i spinaczami, ale też zalaminowane dokumenty, czy takie które są w koszulkach. A to nie wszystko, bowiem najnowsze urządzenia bez żadnego problemu poradzą sobie ze zniszczeniem kart kredytowych, czy nawet płyt CD/DVD!

Jakie rozróżniamy rodzaje niszczarek?

Nim zdecydujemy się na zakup niszczarki, zapoznajmy się z jej rodzajami. Większość dostępnych drukarek podzielić możemy na dwie grupy:

  • Niszczarka tnąca w paski - Jedną z najpopularniejszych typów niszczarek, jest niszczarka tnąca dokumenty w paski. Ich ogromnym atutem jest cena. Niestety ten typ niszczarki, przeznaczony jest do dokumentów o niskim stopniu tajności.
  • Niszczarka tnąca na ścinki - Ten typ niszczarki zapewnia niemal 100% prywatność. Korzystając z niszczarki tnącej dokumenty na ścinki, możemy być przekonani że nikt nie odczyta naszych dokumentów. Ich ułożenie w całość jest niemal niemożliwe!

Stopień tajności niszczarki

Każda z niszczarek opisana jest wieloma parametrami, zwróćmy jednak uwagę na jeden z najważniejszych, a mianowicie na stopień tajności niszczarki dokumentów. Zasada jest bardzo prosta, im mniejsze ścinki z drukarki, tym lepszy stopień zabezpieczenia zniszczonych dokumentów. Od 2012 roku, zgodnie z normą DIN 66399 niszczarki dokumentów dzielą się na siedem kategorii oznaczających ochronę niszczenia dokumentów papierowych.

Najniższą klasę oznacza się jako P-1, są to niszczarki przeznaczone do mało ważnych dokumentów. Natomiast klasa P-7 to urządzenie przeznaczone do ściśle tajnych informacji.

Jaka niszczarka do domu i biura

Dla zachowania poufności w wymianie korespondencji między pracownikami, ale też z zewnętrznymi kontrahentami. W zupełności sprawdzą się niszczarki z pierwszych dwóch klas, jest to zupełnie odpowiedni stopień tajności zniszczonych dokumentów.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Jeżeli jesteśmy już zdecydowani na zakup niszczarki, wtedy należy zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów, które pozwolą nam w pełni cieszyć się z nowego zakupu:

  • Stopień poufności - Jest to jeden z kluczowych parametrów, do dokładnego wyjaśnienia czym są stopnie poufności w niszczarkach, odsyłamy kilka akapitów w górę.
  • Wydajność niszczarki - parametr ten powinien mieć kluczowe znaczenie, jeżeli nasze biuro niszczy wiele dokumentów i prowadzi bogatą wymianę korespondencji zarówno wewnętrznej jak i zewnętrznej. Na rynku znajdziemy rozwiązania które umożliwiają niszczenie całych tomów w mgnieniu oka, niszczenie 300 do nawet 500 stron w kilka minut nie będzie stanowiło żadnego problemu. 
  • Poziom hałasu - Chyba nie ma nikogo, kogo cieszyła by praca w akompaniamencie mielącej niszczarki. Pamiętajmy też że długa praca w ciągłym hałasie, w znaczny sposób wpływa na efektywność pracy. Doskonałym wynikiem będzie niszczarka generująca ok. 50-60 dB.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl