Przenośny klimatyzator Q95 Przenośny klimatyzator Q95
Producent: Inny
Cena: 54,99 zł
szt.
zobacz więcej
Wentylator kolumnowy biały Wentylator kolumnowy biały
Producent: Inny
Cena: 329,99 zł
zobacz więcej
Wentylator kolumnowy czarny Wentylator kolumnowy czarny
Producent: Inny
Cena: 329,99 zł
zobacz więcej
Wentylator na USB Arctic Summer Light Wentylator na USB Arctic Summer Light
Producent: Arctic
Cena: 25,99 zł
zobacz więcej
Wentylator stojący Biały Wentylator stojący Biały
Producent: Inny
Cena: 49,99 zł
szt.
zobacz więcej
Wentylator stojący Czarny Wentylator stojący Czarny
Producent: Inny
Cena: 49,99 zł
szt.
zobacz więcej
Wentylator stojący duży 130cm Wentylator stojący duży 130cm
Producent: ESPERANZA
Cena: 57,99 zł
szt.
zobacz więcej
Wentylator stojący z pilotem Biały Wentylator stojący z pilotem Biały
Producent: Inny
Cena: 78,99 zł
szt.
zobacz więcej
Wentylator z klipsem biały Wentylator z klipsem biały
Producent: Adler
Cena: 42,99 zł
zobacz więcej
Wentylator z klipsem czarny Wentylator z klipsem czarny
Producent: Inny
Cena: 37,99 zł
szt.
zobacz więcej
Wentylator z klipsem szary Wentylator z klipsem szary
Producent: Inny
Cena: 69,99 zł
szt.
zobacz więcej

Klimatyzator czy wentylator?

Gorące dni na dobre zagościły w naszym klimacie, dlatego warto wybrać urządzenie które pomoże nam znosić coraz bardziej upalne dni. Jeżeli zależy nam na szybkim schłodzeniu pomieszczenia, do dyspozycji mamy wentylatory i klimatyzatory. Czym różnią się te urządzenia? Jakie urządzenie będzie odpowiednie dla Ciebie?

Wentylator - Ale jaki?

Myśląc o wentylatorze, najczęściej mamy na myśli tradycyjny wentylator na nóżce. Warto jednak pamiętać, że na rynku znajdziemy też inne wentylatory.

Wentylator kolumnowy -  jest to często droższe rozwiązanie niż tradycyjny wentylator stojący, ale zyskujemy urządzenie pasujące do dizajnerskich wnętrz czy biur. Wentylatory kolumnowe to często też większa efektywność niżeli tradycyjne wentylatory. Konstrukcja wentylatora składa się z małych skrzydełek ulokowanych jedno pod drugim, a całość przymocowana do obracającego się walca. 

Wentylator stojący - na najważniejszą uwagę zasługuje cena wentylatorów. Bez trudu znajdziemy wydajne urządzenia w bardzo przystępnych cenach. Urządzenia te niestety odznaczają się mniejszą ilością funkcji niż wentylatory kolumnowe i klimatyzatory. Decydując się na wentylator stojący, pamiętajmy aby sprawdzić jego moc oraz średnice czaszy - to kluczowe czynniki w pracy wentylatora. Urządzenia doskonale sprawdzają się w biurach i domach, gdzie zależy nam na ograniczeniu wydatków i wydajności a nie wyglądzie.

Wentylator biurkowy - to w zasadzie mniejsza wersja tradycyjnego wentylatora stojącego. Sprawdza się doskonale w biurach. Przy jego wyborze również warto sprawdzić wielkość czaszy oraz moc.

A może klimatyzator przenośny

Na rynku znajdziemy też klimatyzatory, to urządzenia które w najwydajniejszy sposób przyniosą nam ochłodę w bardzo gorące dni. Urządzenia projektowane są tak, aby obyło się bez konieczności drogiego i skomplikowanego montażu urządzenia. Dodatkowo klimatyzator przenośny możemy dowolnie przemieszczać po domu lub biurze bez obaw o uszkodzenie czy konieczność ponownego montażu. Klimatyzatory przenośne posiadają wbudowane agregatory chłodzące, przez co nie jesteśmy zmuszeni do montowania dodatkowych urządzeń. Klimatyzator pobiera ciepłe powietrze i wyprowadza je na zewnątrz poprzez rurę którą możemy dowolnie przemieszczać. Dodatkowo urządzenia oferują nie tylko funkcje chłodzenia, ale też często osuszanie, wentylacje czy nawet funkcje jonizacji.

Sprawdź ofertę na urządzenia chłodzące do Twojego domu lub biura i wybierz coś z oferty sklepu Komtek24!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl