Video Grabber

Czym jest video grabber? Do czego wykorzystać?

Urządzenia to jest podzespołem komputerowym, które umożliwia przechwytywanie obrazu i dźwięku. Video grabbery wykorzystywane są najczęściej przez osoby zajmujące się przegrywaniem filmów ze starych kaset VHS, ale nie tylko. Zastosowanie znajduje też w szeroko rozumianym gamingu oraz streamingu. Video grabber można wykorzystać do przychwytywania obrazu z gier konsolowych czy do prowadzenia transmisji na żywo. Urządzenia mają na celu przechwytywanie obrazu i dźwięku bez najmniejszych opóźnień i utraty jakości. Wybór urządzeń jest z roku na rok coraz większy, dlatego zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą na naszym sklepie komputerowym.

Rodzaje video grabbera

Rynek rejestratorów obrazu rozwija się bardzo dynamicznie, dlatego znajdziemy na nim propozycje w postaci karty wewnętrznej jak i karty zewnętrznej. Każda z nich ma swoje mocne i słabe strony:

  • Karta wewnętrzna - To rodzaj video grabbera który umieszczamy w obudowie komputerowej na płycie głównej, albo (co jest dużo rzadsze) w notebooku, który posiada specjalny typ złącza. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które planują zajmować się nagrywaniem obrazu w sposób profesjonalny i nie chcą stawiać na żadne kompromisy. 
  • Karta zewnętrzna - Jak wskazuje sama nazwa, to urządzenia które podłączamy do komputera za pomocą odpowiedniego okablowania, nie musimy przy tym montować karty wewnątrz obudowy komputerowej. Najczęściej video grabber podłączany jest do złącza USB, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie dla osób chcących zgrywać obraz z laptopa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl