Karty graficzne

Karta graficzna Afox GT610 2GB LP HDMI Karta graficzna Afox GT610 2GB LP HDMI
Producent: Afox
Cena:

300,99 zł

szt.
zobacz więcej
Karta graficzna AMD HD3470 LP Karta graficzna AMD HD3470 LP
Producent: AMD
Cena:

68,99 zł

szt.
zobacz więcej
Karta graficzna AMD Radeon HD 2400XT Karta graficzna AMD Radeon HD 2400XT
Producent: AMD
Cena:

49,99 zł

szt.
zobacz więcej
Karta graficzna GeForce RTX 2060 6GB Karta graficzna GeForce RTX 2060 6GB
Producent: Manli
Cena:

2 040,99 zł

szt.
zobacz więcej
Karta graficzna MSI RTX 3060 Gaming X 12GB Karta graficzna MSI RTX 3060 Gaming X 12GB
Producent: MSI
Cena:

2 070,99 zł

szt.
zobacz więcej

Jaka karta graficzna dla Ciebie? Czym się kierować?

Karta graficzna to niezbędny element aby skomponować komputer stacjonarny o odpowiedniej mocy. Obecnie karty komputerowe o dużej mocy przerobowej, są konieczne aby pozwolić sobie na uruchomienie wielu programów komputerowych czy bardziej skomplikowanych gier. Karty graficzne do komputera które możemy znaleźć na rynku mogą oferować szereg różnorodnych parametrów, a to za sprawą szybkiego rozwoju rynku kart graficznych. Ilość kart graficznych na rynku może przyprawiać o ból głowy, szczególnie dla osób które nie są obeznane z tematem. Karty graficzne do PC możemy jednak dobrać odpowiednio zwracając uwagę na kilka istotnych parametrów.

Rodzaje karty graficznej

Na rynku wyróżniamy dwa rodzaje kart graficznych. Pierwszy z rodzajów to karta graficzna zintegrowana z procesorem, ich głównym przeznaczeniem jest obsługa podstawowych zadań wykonywanych na komputerze, w tym takich jak przeglądanie internetu, obsługa aplikacji biurowych czy oglądanie filmów (w odpowiedniej rozdzielczości).

Drugim rodzajem kart, są karty graficzne dedykowane. Stanowią one osobny element komputera, oferując tym samym znacznie wyższą wydajność i możliwości. Obecnie granie w bardziej wymagające gry komputerowe czy zaawansowane programy graficzne, wymaga odpowiednio mocnej karty dedykowanej.

Karta graficzna Radeon, a może GeForce?

Pierwszym elementem na który musimy zwrócić uwagę, wybierając karty komputerowe jest producent karty graficznej. Wśród obu producentów znajdziemy rozwiązania zarówno dla graczy jak i zastosowań profesjonalnych (grafika komputera, obróbka zdjęć czy montaż wideo). Co jednak ciekawe, według porównywarek kart graficznych, gracze częściej decydują się na wybór kart graficznych Nvidia, a AMD Radeon częściej trafia w ręce profesjonalnych twórców wizualnych. Należy jednak pamiętać że to statystyka, a każdy z producentów oferuje doskonałe rozwiązania zarówno dla graczy jak i karty komputerowe do zastosowań biurowych czy obróbki grafiki.

Czy ta karta zadziała z moim komputerem?

Mówiąc o producentach kart graficznych, odpowiemy sobie od razu na jedno często pojawiające się pytanie. A mianowicie często pojawiającym się pytaniem przy wyborze karty graficznej, jest kwestia kompatybilności karty graficznej z podzespołami innych producentów. Tutaj możecie być spokojni. Karta graficzna GeForce bez trudu zadziała na płytach głównych pod kontrolą AMD. Nie ma żadnych problemów z kompatybilnością. 

Karta gamingowa, biurowa czy profesjonalna?

W tym miejscu musimy odpowiedź sobie na pytanie, do czego przeznaczona będzie nasza karta. Jeżeli planujemy korzystać z naszego komputera wyłącznie do zastosowań biurowej i przeglądania internetu, to dobrym wyborem będzie seria GeForce GT. Przy wykorzystywaniu komputera do zastosowań gamingowych, nasz wybór powinien paść na serie NVIDIA GeForce RTX, GTX lub Radeon RX serii 5xx lub RX Vega. Przy korzystaniu z profesjonalnych programów wymagających potężnych podzespołów, Nvidia Quadro będzie strzałem w dziesiątkę.

Karta graficzna - ile pamięci RAM?

Decydując się na zakup karty graficznej, staniemy przed wyborem odpowiedniej ilość pamięci RAM. Każda karta graficzna opisana jest stosowną ilością pamięci RAM. Nie ma jednak jednoznacznej odpowiedzi która ilość jest odpowiednia, bo ta uzależniona jest od szeregu zmiennych, w tym od takich kwestii jak rozdzielczość w której pracujemy, przeznaczenia karty graficznej. Oczywistym jest że karty graficzne przeznaczone do najnowszych gier AAA wymagają większej ilości pamięci RAM, a ilość ta spada w momencie kiedy nasz komputer przeznaczony jest wyłącznie do pracy biurowej.

Jeżeli nie wiesz jaka karta graficzna będzie odpowiednia do Twojego komputera lub do Twoich wymagań, skontaktuj się z nami i chętnie pomożemy w dobrze odpowiedniej karty graficznej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl