Obudowy komputerowe

Jaką obudowę komputerową wybrać?

W Komtek24 znajdziesz obudowy komputerowe przygotowane przez najlepszych producentów, a do Twojej dyspozycji oddane zostaną obudowy o zróżnicowanej konstrukcji, wymiarach i parametrach technicznych. Niezależnie od tego czy szukasz obudowy gamingowe, czy do komputera biurowego, znajdziesz je w naszej ofercie! Nie wiesz jaką obudowę wybrać do swojego komputera? Pomoże!

Typy obudowy komputerowej

Producenci obudów komputerowych nie próżnują i takim sposobem w nasze ręce trafiają coraz to nowsze i bardziej dopracowane obudowy. Obudowa musi zostać odpowiednio dobrana do naszych podzespołów, tak aby wszystko udało się w niej pomieścić, oraz aby zagwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza, co przełoży się nie tylko na większą wydajność, ale też na bezpieczeństwo podzespołów. Najpopularniejsze typy obudowy na rynku to:

  • Full Tower - To najczęstszy wybór osób które decydują się na komputery stacjonarne. Obudowa charakteryzuje się dużymi rozmiarami, ale i odpowiednią cyrkulacją powietrza. Wybór tej obudowy daje dużą swobodę podczas montowania komputera, oraz możliwość ewentualnej rozbudowy zestawu.
  • Midi Tower - Obudowa znajdująca wiele zastosować w biurach ale iw  domach. Zapewnia nie tylko dobrą cyrkulację powietrza oraz swobodę montażu. A co ważne zajmuje mniej miejsca.
  • Mini Tower - To ten typ obudowy, który umożliwia postawienie komputera w bardzo ograniczonych miejscach. Minusem tej obudowy jest brak możliwości wykorzystania rozbudowanego systemu chłodzenia.

Nie są to oczywiście wszystkie typy obudowy. Na rynku znajdziemy też obudowy typu Cube Tower, HTPC, NUC, Desktop oraz wiele, wiele innych. Każda obudowa powinna być dobrana na podstawie zastosowań komputera i potencjalnej modernizacji naszego zestawu komputerowego.

Zgodność ze standardami płyty głównej

Jak widać na powyższym przykładzie, wybór obudowy jest naprawdę szeroki. Pamiętajmy jednak o kompatybilności obudowy ze standardem płyty głównej. W naszym sklepie znajdziecie obudowy zgodne ze standardami ATX, e-ATX, Mini ATX, ITX i inne.

Czym kierować się wybierając obudowę?

Kupując obudowę, zobaczymy że jest ona opisana nie tylko typem czy kompatybilnością, ale też wieloma innymi parametrami, na które należy zwrócić uwagę, aby cieszyć się zestawem komputerowym przez długie lata. Na początku, zwróćmy uwagę na dostępność portów USB. Bardzo często obudowy do zastosować profesjonalnych i gamingowych odznaczają się dużą ilością portów, umożliwiających podłączenie liczne akcesoria.

Jeżeli planujemy w przyszłości rozbudowę lub modernizację naszego zestawu komputerowego, to istotnym będą dla nas ewentualne kieszenie dyskowe, złącza słuchawkowe, HDMI, e-SATA. 

Jakie wymiary obudowy wybrać?

Niestety na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a to przez fakt że rozmiar obudowy musi być dobrany na podstawie podzespołów które planujemy wykorzystać oraz od zastosowania przyszłego komputera. Gdy dysponujecie dużą ilością miejsca, warto wybrać obudowę full tower, aby w przyszłości nie mieć ograniczeń w trakcie ewentualnej modernizacji komputera, przy ograniczonych pomieszczeniach, możesz wykorzystać midi tower lub nawet micro tower.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl