Szkło ochronne

Szkło ochronne hartowane - Zadbaj o swoje urządzenie

Niestety mimo bardzo szybkiego rozwoju urządzeń mobilnych, nadal nie otrzymaliśmy ekran odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Mimo wprowadzenia na rynek telefonów wyposażonych w solidne szkła ochronne w postaci Gorilla Glass, musimy wiedzieć że nie wszystkie urządzenia są nimi zabezpieczone. Co ciekawe, nawet urządzenia mobilne które posiadają takie zabezpieczenia, bardzo często nie są odporne na uszkodzenia i zarysowania. Co możemy w takim razie zrobić aby odpowiednio zabezpieczyć nasz telefon lub tablet? To proste, w takiej sytuacji odpowiedzią będą szkła ochronne lub folie ochronne, które pozwolą nam zadbać o swoje urządzenie.

Zabezpieczenie ekranu, czy warto?

Ceny telefon zaczynają sięgać naprawdę ogromnych sum. Za nowe urządzenia bardzo często musimy zapłacić jak za bardzo mocny zestaw komputerowy. Dlatego odpowiadając na zadane pytanie, zdecydowanie warto wybrać szkło ochronne lub szybkę ochronną, ponieważ jej koszt często stanowi mały procent wartości nowych urządzeń mobilnych.

Nasze telefony w ciągu dnia narażone są na wiele uszkodzeń, zwłaszcza w trakcie przenoszenia ich. W momencie kiedy trafiają do naszej kieszeni, urządzenia mają kontakt z kluczami, portfelem, zamkiem i innymi ostrymi przedmiotami, które mogą uszkodzić ekran urządzenia. Co ciekawe, odpowiednia szyba z hartowanego szkła, może uchronić nasze urządzenie w momencie upadku, amortyzując sam upadek!

Na co zwrócić uwagę?

Jeżeli już podjęliśmy decyzje o zakupie szyby ochronnej, to zostaje nam zastanowić się nad wyborem odpowiedniego modelu, który zapewni możliwie najlepszą ochronę dla naszego ekranu. Szkła hartowane posiadają znacznie większą twardość ekranu niżeli jest to w wypadku tradycyjnego szkła. Na rynku znajdziemy wiele szkieł z różnymi oznaczeniami twardości, co jednak one oznaczą? Skala która określa właściwości urządzenia to tzw. skala Mosha oznaczana literą H. Najniższa wartość to 1H, są to materiały które możemy łatwo zarysować samym paznokciem. Materiał z oznaczeniem H9 jest na tyle twardy, że potrafi przeciąć szkło, a sam jest podatny na zarysowanie ostrzem diamentowym. Najwyższa możliwa skala to H10, która oznacza że materiał może być zarysowany wyłącznie diamentem. W szkłach hartowanych najczęściej wykorzystuje się materiał z oznaczeniem H9, który pozwala na pełną ochronę mechaniczną i zdecydowanie najlepiej szukać szkła ochronnego w takich właśnie oznaczeniach.

Kolejnym ważnym czynnikiem który musimy brać pod uwagę, jest kompatybilność z naszym urządzeniem. Niestety nie wszystkie szkła są kompatybilne z każdym modelem smartfona czy tabletu. Upewnijmy się że model który chcemy kupić, na pewno będzie pasował do naszego telefonu.

A może folia ochronna?

Jeszcze nie tak dawno, ogromną popularnością cieszyły się folie ochronne. Jednak w tym momencie to szkła hartowane są najczęściej wybieraną formą zabezpieczenia ekranu. Okazuje się bowiem że szkła hartowane zapewniają znacznie lepszą ochronę niż jest to w wypadku folii, która nie daje nam takiej gwarancji jakości jak jest to w wypadku szkła hartowanego renomowanych firm. Warto jednak zwrócić uwagę, że folia ochrona odznacza się znacznie niższą ceną i jest to niebywały plus w porównaniu do szkła hartowanego. Dysponując jednak odpowiednią kwotą, zdecydowanie lepiej postawić na wytrzymałe i zapewniające większą ochronę szkło hartowanne.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl