Ładowarki

Ładowarka do telefonu i ładowarka samochodowa

Posiadamy obecnie coraz więcej sprzętów elektronicznych, dlatego brak ładowarki staje się rzeczą coraz bardziej powszechną i uciążliwą. Na rynku znajdziemy ładowarki do telefonu, oraz ładowarki samochodowe dzięki którym rozładowany telefon już nigdy więcej nie będzie stanowił problemu. W ofercie sklepu internetowego Komtek24.pl znajdziesz zarówno ładowarki standardowe, jak i indukcyjne lub samochodowe!

Ładowarka standardowa czy indukcyjna?

Rynek ładowarek należy do tych, które rozwijają się w bardzo szybkim tempie. Dlatego co rusz pojawiają się nowe, ciekawe propozycje zakupowe. Takim rozwiązaniem jest właśnie ładowarka indukcyjna. Bezprzewodowa ładowarka jest bardzo wygodnym rozwiązaniem, które pozwala zrezygnować z uciążliwego okablowania. Niestety ładowanie bezprzewodowe zajmuje więcej czasu niż tradycyjne ładowanie, dodatkowo ładowarki bezprzewodowe są często droższe niż tradycyjne ładowarki sieciowe. Jeżeli planujemy zakup ładowarki bezprzewodowej, sprawdźmy czy nasze urządzenie wykorzystuje możliwości ładowania bezprzewodowego, ponieważ nie każde urządzenie ma taką opcje.

Jak działa ładowarka indukcyjna?

Ładowarka bezprzewodowa działa dzięki wykorzystaniu indukcji elektromagnetycznej. Wewnątrz ładowarki umieszczone zostają długie, zwinięte spiralnie przewody, które tworzą cewkę nadawczą. Po podłączeniu urządzenia do zasilania, cewka w trakcie pracy zaczyna wytwarzać prąd przemienny oraz pole elektromagnetyczne. Wewnątrz telefonu znajduje się cewka odbiorcza, która powoduje indukcje prądu i ładowanie baterii telefonu. Im więcej zwojów w ładowarce, tym silniejsza jest ładowarka.

Jaka ładowarka samochodowa?

Bez trudu w ofercie sklepu znajdziemy ładowarki za kilka złotych jak i takie które są znacznie droższe. Pamiętajmy jednak że decydując się na ładowarkę samochodową, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów, które na dłuższą metę pozwolą nam oszczędzić sobie przykrych niespodzianek. Po pierwsze, zwróćmy uwagę na jakość wykonania. Poza jakością wykonania, istotnym parametrem będzie natężenie (A) i napięcie (V). Wyższe wartości pozwolą nam szybciej naładować nasze urządzenia, jednak może to wiązać się z negatywnym wpływem na żywotność baterii. Jeżeli w trakcie jazdy samochodem zdarza nam się ładować kilka urządzeń, postawmy na ładowarkę z kilkoma złączami do jednoczesnego ładowania.

Na co zwrócić uwagę kupując ładowarkę sieciową do telefonu?

Jeżeli już zdecydowałeś się na zakup ładowarki sieciowej do telefonu, czas zastanowić się na jakie parametry warto zwrócić uwagę, aby mieć gwarancje zadowolenia z naszego nowego urządzenia? Najważniejszym dla nas parametrem będzie napięcie ładowania, oraz natężenie prądu. Postarajmy się dobierać ładowarki taki, aby były zgodne z wymaganiami naszego urządzenia które chcemy ładować, niestety samo pasujące złącze to nie wszystko. Duże napięcie pozwoli nam naładować szybciej urządzenia, ale będzie to okupione negatywnym wpływem na żywotność baterii. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Zastanówmy się czy będzie ładować tylko jedno urządzenia, jeśli posiadamy ich więcej, warto zdecydować się na ładowarki z kilkoma złączami. Dodatkowo jeśli nasze urządzenie wspiera technologię szybkiego ładowania, warto wybrać ładowarkę która też będzie oferowała taką możliwość, dzięki czemu zaoszczędzimy dużą ilość czasu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl