Powerbanki

Powerbank 10400 mAh Tracer Czarny 5V 1A LCD Powerbank 10400 mAh Tracer Czarny 5V 1A LCD
Producent: Tracer
Cena: 52,49 zł
zobacz więcej
Powerbank 17400 mAh Wyświetlacz i lampka Powerbank 17400 mAh Wyświetlacz i lampka
Producent: Esperanza
Cena: 149,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Accura AccuBank Go! 2300 mAh Powerbank Accura AccuBank Go! 2300 mAh
Producent: Accura
Cena: 16,49 zł
zobacz więcej
Powerbank Accura Monster 20000 mAh Biały Powerbank Accura Monster 20000 mAh Biały
Producent: Accura
Cena: 119,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Accura Smart 10000 mAh Czarny Powerbank Accura Smart 10000 mAh Czarny
Producent: Accura
Cena: 65,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Adata P10000 mAh 2A Powerbank Adata P10000 mAh 2A
Producent: Adata
Cena: 49,99 zł
zobacz więcej
Powerbank bezprzewodowy Hoco 10000 mAh Biały Powerbank bezprzewodowy Hoco 10000 mAh Biały
Producent: HOCO
Cena: 113,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Bipow 10000 mAh Powerbank Bipow 10000 mAh
Producent: Baseus
Cena: 149,99 zł
szt.
zobacz więcej
Powerbank Esperanza 11000 mAh czarny Powerbank Esperanza 11000 mAh czarny
Cena: 199,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Esperanza 2200 mAh szary Powerbank Esperanza 2200 mAh szary
Cena: 19,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Esperanza 3000mAh Lusterko Powerbank Esperanza 3000mAh Lusterko
Producent: Esperanza
Cena: 39,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Esperanza 4400 mAh czarny Powerbank Esperanza 4400 mAh czarny
Producent: Esperanza
Cena: 49,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Esperanza 8400 mAh Srebrny Powerbank Esperanza 8400 mAh Srebrny
Producent: Esperanza
Cena: 37,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Green Cell 10000 mAh czarny Powerbank Green Cell 10000 mAh czarny
Producent: Esperanza
Cena: 199,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Hoco 10000 mAh Biały Powerbank Hoco 10000 mAh Biały
Producent: HOCO
Cena: 48,99 zł
zobacz więcej
Powerbank Hoco 10000 mAh Mige Biały Powerbank Hoco 10000 mAh Mige Biały
Producent: HOCO
Cena: 47,99 zł
zobacz więcej

Powerbank jak działa i na co zwrócić uwagę?

Towarzysz na każdą chwilę!

Chyba każdy z nas ma w tym momencie w kieszeni lub obok siebie urządzenie, które zasilane jest baterią. Najczęściej będzie to smartfon, z którym nie rozstajemy się w ciągu dnia praktycznie nawet na chwilę. Niestety urządzenia te mają jeden poważny problem, a mianowicie chodzi tutaj o baterię. A w zasadzie rozładowana bateria. W takich momentach może nam pomóc odpowiedni powerbank. Przenośny akumulator pozwoli nam na dobre zapomnieć o problemie rozładowanych baterii w naszych urządzeniach elektronicznych. Na rynku znajdziemy bardzo wiele różnych modeli powerbanków. Jak jednak działają te urządzenia i co ważniejsze, na co zwrócić uwagę wybierając konkretny powerbank?

Czym właściwie jest powerbank?

W bardzo dużym uproszczeniu, powerbank to urządzenie które umożliwia ładowanie np. telefonów lub tabletów, bez konieczności korzystania z tradycyjnych ładowarek do gniazdka elektrycznego. Powerbank stanowi źródło zasilania i jak wskazuje nazwa, bank energetyczny. Powerbank doskonale sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie mamy dostępu do gniazdka elektrycznego, a zależy nam na dostępnie do naszych urządzeń. Wewnątrz powerbanku znajdują się baterie, różnice się pojemnością, w zależności od modelu. W trakcie ładowania powerbanku, energia elektryczna zostaje zmagazynowana, a następnie oddana do innego urządzenia.

Gdzie mogę używać powerbank i co nim naładuje?

Odpowiadając na pierwszą część pytania, tak naprawdę jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia. Powerbanki sprawdzają się doskonale do ładowania urządzeń w każdym możliwym miejscu, teraz rozładowane urządzenie w trakcie długiego wyjazdu lub wycieczki nie będzie stanowiło żadnego problemu. Wystarczy że skorzystasz z powerbanku i voilà! A jakie urządzenia naładujemy tradycyjnym powerbankiem? Niemal każde urządzenie mobilne:

  • Smartfon,
  • iPod,
  • Słuchawki,
  • Czytnik e-booków,
  • Tablet,
  • Kamerę sportową,
  • Aparat,
  • Konsole

Co ciekawe, na rynku znajdziemy też urządzenia, które umożliwiają ładowanie laptopów. Zwróćmy uwagę czy powerbank posiada technologię e-USB, która umożliwia dopasowanie napięcia do danego urządzenia. Dodatkowo warto aby taki powerbank miał pojemność minimalną na poziomie 20000 mAh, jeżeli planujemy ładować nim laptopa.

Na co zwrócić uwagę kupując powerbank?

Decyzja zapadła, kupujemy powerbank. Ale tak właściwie na co zwrócić uwagę? Bez obaw! Pomożemy Ci wybrać i podpowiemy na co zwrócić uwagę, który parametr jest istotny przy kupnie odpowiedniego urządzenia. Możliwości każdego powerbanka określają jego parametry techniczne, wybierając jakieś urządzenie, w pierwszym momencie zwróćmy uwagę na pojemność wyrażaną w mAh - im wyższa wartość, tym dłużej urządzenie będzie będzie działać na jednym ładowaniu, tym samym umożliwiając kilkukrotne ładowanie urządzeń. Kolejnym ważnym parametrem jest natężenie prądu oznaczana jako ampery (A), większość smartfonów wykorzysta już 1A, jednak uniwersalnym wyborem będzie 2A, dzięki czemu naładujemy nie tylko telefon, ale i tablet, a co ważne ładując telefon ładowarką o wyższej wartości A, naładujemy go szybciej. Czy to wszystko? Nie! Często wybierając powerbank, nie zwracamy uwagi na rodzaj baterii, a ta może być litowo-jonowa (Li-Ion) lub litowo-polimerowa (Li-Poly). Jeżeli zdarza Ci się często ładować telefon, a nie masz dostępu do ładowarki sieciowej, to postaw na baterie litowo-polimerową, do okazjonalnego ładowania w zupełności wystarczy bateria litowo-jonowa. Ostatnim ważnym parametrem jest żywotność baterii w powerbanku, czyli informacja ile razy możemy go naładować bez utraty wydajności.

Czy na coś jeszcze zwrócić uwagę?

W przypadku gdy zamierzamy zabierać powerbank w podróże, zdecydujmy się na powerbank nie tylko pojemny, ale i taki który wygodnie zmieści się w naszym bagażu lub kieszeni. Przydatną funkcją będzie tez wskaźnik poziomu naładowania, oraz odpowiednie zabezpieczenia które uchronią nasze urządzenia od uszkodzeń. Sprawdź też czy powerbank ma więcej niż jedno złącze, dzięki czemu zyskasz możliwość naładowania dwóch urządzeń jednocześnie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl