Wagi łazienkowe

Waga łazienkowa i analizator ciała

Zakup wagi łazienkowej jest często bagatelizowany i sprowadza się do wyboru najtańszego produktu. Jest to jednak urządzenie z którego możemy otrzymywać wiele ważnych informacji na temat naszego organizmu, co pozwoli nam utrzymać doskonały stan zdrowia. Na rynku znajdziemy liczne wagi łazienkowe, dlatego warto wiedzieć jakie typy wag wyróżniamy, oraz na co zwrócić uwagę decydując się na zakup wagi łazienkowej. Zakup wagi łazienkowej tylko pozornie może stanowić łatwą decyzję. W ofercie sklepu internetowego Komtek24.pl znajdziemy oferty wag łazienkowych licznych marek.

Rodzaje wag łazienkowych

Jako że rynek wag łazienkowych jest dynamicznie rozwijający się, warto wiedzieć że znajdziemy wagi w różnych rodzajach i o szerokich możliwościach. Najpopularniejsze rodzaje wag łazienkowych to:

  • Waga mechaniczna - To najbardziej popularne rozwiązanie w naszych domach. Waga mechaniczna nie potrzebuje żadnego dodatkowego zasilania, dzięki czemu nie musimy pamiętać o zmianie baterii. Niestety waga ma możliwość wskazywania tylko masy ciała, a i to często może być okupione niską precyzją w przeciwieństwie do wag elektronicznych. Wagi te będą doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych, które nie szukają dodatkowych rozwiązań w wagach, a wyłącznie potrzebują wagi do pomiaru masy ciała bez obaw o rozładowane baterie.
  • Waga elektroniczna - Ten typ wagi zyskuje na popularności w ostatnich czasach. Urządzenia oferują nie co większe możliwości niżeli wagi mechaniczne. Wagi wyposażone są w czytelne wyświetlacze, często też w pamięć ostatnich wyników, dzięki czemu nie musimy ręcznie spisywać wyników, a porównanie możemy dokonać bezpośrednio na wadze. Co ważne, waga jest znacznie bardziej precyzyjna niżeli tradycyjna waga mechaniczna. Waga doskonale nada się do większości domów, którzy stawiają na funkcjonalność w niskiej i przystępnej cenie.
  • Waga typu smart - Najbardziej nowoczesne rozwiązania dostępne na rynku, znajdziemy właśnie w tym rodzaju wag! Urządzenia wyposażone są nie tylko w czytelny wyświetlacz oraz pamięć wewnętrzną, ale umożliwiają też kontakt bluetooth z urządzeniami mobilnymi. Najczęściej umożliwiają też analizę składu masy ciała i wskazanie danych odnośnie masy tłuszczowej, wody i masy mięśniowej w organizmie. A wszystko to bardzo często możemy sprawdzić bezpośrednio na aplikacji mobilnej. Ten rodzaj wagi trafi głównie do osób, które trenują są na diecie i wymagają od swojego urządzenia nie tylko kontroli wagi, ale też wskazania poszczególnych składowych wagi.

Jakie funkcje oferują wagi łazienkowe

Nowoczesne wagi łazienkowe to bardzo zaawansowane rozwiązania, które umożliwiają dokonywanie pomiarów dodatkowych składowych naszej wagi. Wybierając wagę łazienkową, warto zdać sobie sprawę jakie funkcje mogą oferować wagi dostępne na rynku. Do najważniejsze i najciekawszych funkcji jakie możemy znaleźć w wagach należą:

  • Waga - Opcja która oczywiście musiała się znaleźć na tej liście. Pamiętajmy jednak aby zwracać uwagę na dokładność pomiarów dokonywanych przez poszczególne wagi, bo te mogą się znacznie różnić w zależności od modelu.
  • Procent tkanki mięśniowej - Nowoczesne urządzenia umożliwiają wskazanie jaki procent wagi stanowią nasze mięśnie.
  • Waga kości - Jesteś ciekawy ile waży Twój szkielet? Żaden problem, wagi umożliwiają sprawdzenie wagi naszych kości.
  • Procent tkanki tłuszczowej - Wagi mogą sprawdzić ile procent naszej masy stanowi tkanka tłuszczowa. Najczęstszym sposobem pomiaru, jest wysłanie słabego impulsu elektrycznego, który przepływa przez nasze ciało. Na podstawie czasu potrzebnego do pokonania naszego ciała, waga obliczy procent tkanki tłuszczowej.
  • BMI - Wprowadź do wagi informacje odnośnie wzrostu i wieku, a waga wskaże Twoje BMI.
  • Ilość wody w organizmie - Sprawdź ile w Twoim organizmie jest wody i jaki procent stanowi ona w wadze całego ciała.
  • Funkcje Smart - Najnowsze dostępne rozwiązania pozwalają na połączenie wagi z urządzeniami mobilnymi, aplikacjami lub tabletami za pomocą modułów Bluetooth lub Wi-Fi. Dodatkowo znajdziemy na rynku wagi, które mogą przesyłać nam regularne raporty odnośnie postępów w trakcie zrzucania zbędnych kilogramów.

Jak widać wagi łazienkowe mocno ewoluowały w przeciągu kilku ostatnich lat z ciężkich i masywnych urządzeń, do małych i bardzo inteligentnych urządzeń. Co ważne, na rynku znajdziemy wagi, które nie tylko oferują ogromną ilość dodatkowych funkcji, ale też doskonały design który będzie uzupełnieniem naszych łazienek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl