Laktatory

Laktator elektryczny i ręczny

Chyba każda młoda mama słyszała o konieczności kupienia laktatora. Informują o tym zarówno wszystkie książki jak i magazyny mówiące o macierzyństwie. Laktator, jest to urządzenie które doceni każda młoda mama, a szczególnie te, które planują szybki powrót do pracy tuż po porodzie. Niestety jednocześnie wiele kobiet przestaje używać laktatora, a to głównie dlatego że urządzenie jest niskiej jakości i sprawie duży dyskomfort. Dlatego tak ważne jest aby odpowiednio dobrać laktator.

Czym jest laktator i jak działa?

W kilku słowach laktator możemy opisać jako urządzenie służące do odciągania mleka z piersi. Zasada działania laktatora jest bardzo prosta, urządzenie wytwarza podciśnienie, dzięki czemu mleko jest wysysane z piersi kobiety. Mechanizm ten działa tak samo w urządzeniach elektrycznych jak i ręcznych. Laktatory będą doskonałą odpowiedzią dla wszystkich tych kobiet, które planują pozostawić dziecko pod opieką innej osoby, a nadal chcą zapewnić mu możliwie najlepsze pożywienie.

Warto wiedzieć, że niektóre dzieci nie mogą być karmione piersią. Może być to spowodowane trudnościami z chwytaniem piersi lub z ssaniem. Przyczyną tego mogą być przedwczesne urodziny, szczególne potrzeby czy zły stan zdrowia. Niestety czasami konieczne jest rozdzielenie matki od dziecka, wtedy zastosowanie znajdą laktatory. Urządzenia będą tez doskonałe dla mam, które chcą karmić swoje dzieci mlekiem z piersi, jednak nie czują się na siłach do karmienia piersią.

Jakie rodzaje laktatorów?

Na rynku znajdziemy wiele różnych laktatorów, dlatego warto dobrze zastanowić się nad zakupem. Laktatory dzielą się na laktatory ręczne i elektryczne.

  • Laktator ręczny - jak sama nazwa wskazują, są to urządzenia wymagają trochę wysiłku. Dużym plusem tych urządzeń jest bardzo cicha praca, więc możemy używać go w dowolnym momencie bez obaw o zbudzenie śpiącego dziecka. Laktatory nadają się doskonale do sporadycznego użytku, ponieważ odciąganie mleka przy ich wykorzystaniu, może być pracochłonne. Urządzenia te są znacznie tańsze niżeli laktatory elektryczne. Samo używanie sprowadza się do rytmicznego naciskania pompki przez kilka minut.
  • Laktatory elektryczne - z kolej laktatory elektryczne to urządzenia które pozwalają szybko i łatwo odciągnąć mleko. Niestety ich wadą jest często głośna praca, oraz wyższa cena. Są to jednak urządzenia które sprawdzą się do codziennego użytku. Laktator elektryczny doskonale działa w momencie w którym chcemy pobudzić laktację.

Laktator pojedynczy czy podwójny?

Poza rozróżnieniem na laktator ręczny oraz elektryczny, możemy znaleźć laktatory pojedyncze i podwójne. Czym się różnią i dla kogo zostały stworzone?

  • Laktator pojedynczy - zgodnie z nazwą, urządzenia służą do odciągania mleka z pojedynczej piersi. Stanowią doskonałe rozwiązanie dla mam, które chcą wykorzystać laktator do sporadycznego odciągania mleka.
  • Laktatory podwójne - urządzenie pozwalają na odciąganie mleka z obu piersi jednocześnie. Co ważne, przyjmuje się że tego typu rozwiązanie jest znacznie zdrowsze dla kobiety. Dodatkowo, korzystanie z podwójnego laktatora skraca o połowę czas odciągania mleka, a także umożliwia uzyskanie nawet do 18% więcej mleka niż podczas naprzemiennego odciągania z każdej piersi, samo mleko jest też bardziej odżywcze!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl