Glukometry

Paski BeneCheck do badania cholesterolu Paski BeneCheck do badania cholesterolu
Producent: BeneCheck
Cena: 71,30 zł
zobacz więcej
Paski BeneCheck do pomiaru glukozy Paski BeneCheck do pomiaru glukozy
Producent: BeneCheck
Cena: 78,00 zł
zobacz więcej
Paski BeneCheck do pomiaru kwasu moczowego Paski BeneCheck do pomiaru kwasu moczowego
Producent: BeneCheck
Cena: 71,30 zł
zobacz więcej

Glukometr do precyzyjnego pomiaru

Zadbaj o stan swojego zdrowia z glukometrem

Niestety cukrzyca jest coraz bardziej powszechną chorobą cywilizacyjną. Na cukrzyce umiera rocznie ok. 3,2 mln ludzi na świecie. Są to przerażające statystyki. Tylko w Polsce problem ten występuje u ponad 1,5 mln ludzi. Bardzo ważne jest odpowiednio szybko podjęte działanie i zdiagnozowanie choroby. Z wykorzystaniem glukometr możemy samemu kontrolować chorobę i zmniejszać ryzyko ewentualnych powikłań. Odpowiednio szybkie wykrycie i leczenie choroby, zapewnia ogromne szanse na jej opanowanie i normalne życie.

Czym jest glukometr?

W bardzo dużym uproszczeniu, glukometry są urządzeniami, które pozwala nam na pomiar stężenia glukozy we krwi i kontrolowanie naszego stanu zdrowia. Pomiar glukozy wykonujemy przez nakłucie opuszka palca, a następnie umieszczenie kropli krwi na specjalnie przeznaczonym do tego pasku. Następnie wystarczy wprowadzić pasek do urządzenia i w przeciągu kilku sekund uzyskamy dokładny wynik o naszym poziomie cukru we krwi. Takie badania wykonywane są m.in u osób przyjmujących insulinę oraz inne leki kontrolujące cukrzycę, ale też i u kobiet w ciąży lub z wahaniami glukozy.

Rodzaje glukometrów

Rynek urządzeń medycznych jest bardzo dynamiczny i znajdziemy na nim nie tylko tradycyjne glukometry, wymagające nakłuwania opuszka. Warto odpowiednio przemyśleć wybór glukometru, ponieważ o ile sam typ nie wpływa na szczegółowość pomiaru, tak znacznie na sam komfort dokonywanego pomiaru.

  • Glukometry do nakłuwania z paskiem - Jest to najbardziej popularny typ glukometrów. Sprowadza się do dokonania nakłucia na opuszku palca i wprowadzeniu kropli krwi do urządzenia z wykorzystaniem pasków. Urządzenie sprawdza się doskonale w momencie wykonywania pojedynczych pomiarów, ponieważ codziennie nakłuwanie może wiązać się z bólem i stresem.
  • Glukometry bezinwazyjne - To nowoczesny typ glukometrów, które wykonują pomiar bez konieczności nakłuwania. Jedyne co musimy zrobić, to raz na dwa tygodnie umieścić specjalny sensor wielkości monety na przedramieniu. Następnie wystarczy wykorzystać urządzenie do skanowania i odczytywania pomiaru. Jest to znacznie lepsze rozwiązania u osób, które wymagają częstego kontrolowania stanu swojego zdrowia. Na rynku znajdziemy też urządzenia które wykorzystują klips który zakładamy na płatek ucha i dokonujemy pomiaru.

Normy pomiaru glukometrem

Jeżeli dokonujemy pomiaru stężenia cukru we krwi, warto wykonać pomiar dwukrotnie aby mieć pewność że badania jest miarodajne. Stężenie cukru jest zależne od wielu różnych czynników, wynik będzie inny w momencie wykonywania pomiaru na czczo, inne po posiłku.

  • Pomiary dokonany na czczo - od 70 do 99 mg/dL - to prawidłowy poziom, od 100 do 125 mg/dL - nieprawidłowa glikemia na czczo, powyżej 126 mg/dL oznacza zbyt wysoki poziom cukru we krwi.
  • Pomiar dokonywany po posiłku - poniżej 140 mg/dL - to prawidłowy poziom, od 140 do 200 mg/dL - nieprawidłowa glikemia na czczo, powyżej 200 mg/dL - zbyt wysoki poziom cukru we krwi.

Na co zwrócić uwagę kupując glukometr?

Decydując się na zakup odpowiedniego urządzenia, warto zastanowić się nad poszczególnymi parametrami oraz dodatkowymi funkcjami, które pozwolą nam na szybsze, łatwiejsze i bardziej komfortowe dokonywanie pomiarów. Kluczowym parametrem powinnien być rodzaj dokonywania pomiaru, jeżeli będziemy prowadzić pomiary bardzo często, wówczas zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem będą dla nas glukometry bezinwazyjne. W takich wypadkach wybierajmy też urządzenia, które oferują zapamiętywanie wyników w pamięci, dzięki czemu nie musimy sami prowadzić notatek. Jeżeli glukometr ma trafić do osoby która rzadko wykonuje pomiar, wtedy wybierajmy termometry które posiadają wbudowany alarm, który przypomni nam o konieczności dokonania pomiaru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl