Ciśnieniomierze

Ciśnieniomierz automatyczny Microlife BP A130 Ciśnieniomierz automatyczny Microlife BP A130
Producent: Microlife
Cena: 206,99 zł
zobacz więcej
Ciśnieniomierz Microlife BP A1 Basic Ciśnieniomierz Microlife BP A1 Basic
Producent: Microlife
Cena: 119,99 zł
zobacz więcej
Ciśnieniomierz Microlife BP B6 AFIB Bluetooth Ciśnieniomierz Microlife BP B6 AFIB Bluetooth
Producent: Microlife
Cena: 258,99 zł
zobacz więcej
Ciśnieniomierz Microlife BP W90 Ciśnieniomierz Microlife BP W90
Producent: Microlife
Cena: 135,00 zł
szt.
zobacz więcej
Ciśnieniomierz nadgarstkowy Esperanza Vigor Ciśnieniomierz nadgarstkowy Esperanza Vigor
Producent: Esperanza
Cena: 37,99 zł
zobacz więcej
Ciśnieniomierz Rossmax X1 Ciśnieniomierz Rossmax X1
Producent: Rossmax
Cena: 89,99 zł
zobacz więcej
Ciśnieniomierz Rossmax X1 + zasilacz Ciśnieniomierz Rossmax X1 + zasilacz
Producent: Rossmax
Cena: 99,99 zł
zobacz więcej
Ciśnieniomierz Rossmax X5 Ciśnieniomierz Rossmax X5
Producent: Rossmax
Cena: 149,99 zł
zobacz więcej

Ciśnieniomierz - czym jest i na co zwrócić uwagę

Obecnie coraz więcej osób dowiaduje się o nadciśnieniu tętniczym. Jest to na całe szczęście przypadłość którą można leczyć, należy jednak pamiętać o stałym kontrolowaniu swojego ciśnienia. Aby te czynność ułatwić, warto zastanowić się nad wyborem ciśnieniomierza, który pozwoli w szybki i wygodny sposób dokonać pomiaru. Kiedyś pomiar ciśnienia wykonywano z wykorzystaniem ciśnieniomierzy rtęciowych lub zegarowych, niestety ich minusem była konieczność wcześniejszego skalibrowania i stosowania słuchawek w trakcie badania. Najnowsze urządzenia umożliwiają dokonanie pomiaru znacznie szybciej, bez potrzeby kalibracji, a wszystko to z niesamowitą precyzją. Dobry ciśnieniomierz powinien stanowić podstawowe wyposażenie każdej domowej apteczki.

Ciśnieniomierz naramienny czy nadgarstkowy

Z racji że rynek urządzeń medycznych rozwija się bardzo szybko, w ofercie znajdziemy różne typy ciśnieniomierzy. Wyróżnia się dwa typy, naramienne oraz nadgarstkowy.

  • Ciśnieniomierz naramienny - Jak wskazuje sama nazwa, urządzenia te dokonują pomiaru po założeniu mankietu na wysokości ok. 3 cm od zgięcia łokcia. Ciśnieniomierz charakteryzuje się znacznie większą precyzją pomiaru. Warto tu wspomnieć o komforcie, ponieważ ten jest znacznie wyższy w wypadku ciśnieniomierzy nadgarstkowych.
  • Ciśnieniomierz nadgarstkowy - Urządzenie dokonuje pomiaru za sprawą mankietu, który zakładamy na nadgarstek. Niestety ten typ ciśnieniomierzy wykazuje się dużo mniejszą precyzją niżeli ciśnieniomierze naramienne. Urządzenia te nie są przeznaczone dla osób chorych na miażdżycę lub inne dolegliwości naczyń krwionośnych, ponieważ te osoby powinny korzystać z ciśnieniomierza naramiennego. Z powodu mniejszego przekroju naczyń krwionośnych w nadgarstku, wyniki mogą być mniej precyzyjne.

Ciśnieniomierze automatyczne i półautomatyczne

Najnowsze ciśnieniomierze oferują typy automatyczne i półautomatyczne. Oczywiście każdy z tych urządzeń samodzielnie dokonuje pomiaru i wyświetla wartość na wyświetlaczu, jednak w wypadku ciśnieniomierza półautomatycznego, konieczne jest samodzielne napompowanie mankietu.

Na co zwrócić uwagę wybierając ciśnieniomierz?

Ciśnieniomierze obecnie stają się coraz bardziej zaawansowanymi urządzeniami, a sam pomiar najczęściej sprowadza się tylko do wciśnięcia jednego przycisku. Oznacza to że urządzenia zaczynają oferować coraz więcej parametrów i funkcji, na które zwrócić uwagę przy zakupie?

  • Łatwa obsługa - To zwłaszcza istotna kwestia, jeżeli urządzenie ma być przeznaczone dla osób w starszym lub podeszłym wieku, które nie mają na co dzień doświadczenia z najnowszą technologią.
  • Zapamiętywanie pomiarów - Ten parametr pozwoli nam na kontrolowanie naszego stanu zdrowia, dzięki możliwości porównania wyników z poprzednimi dniami. Koniec z zapisywaniem wyników na kartce i porównywaniu wyników, ciśnieniomierz zrobi to za Ciebie!
  • Zasilanie - Jeżeli szukamy urządzenia które będzie wykorzystywane w miejscach gdzie nie mamy dostępu do zasilania, wówczas warto zastanowić się nad wyborem ciśnieniomierza, który zasilany będzie bateriami, niestety dużym minusem będzie konieczność ich wymiany, wtedy warto wybrać urządzenie z akumulatorem. Tutaj wszystko zależy od naszych osobistych preferencji i potrzeb.
  • Rozmiar mankietu - Przed zakupem, sprawdźmy czy ciśnieniomierz ma w zestawie mankiet o odpowiednich rozmiarach. Dla dorosłych, standardowym rozmiarem będzie 12 cm na 30-35 cm, w przypadku dzieci będzie to rozmiar 12 cm na 18 cm.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl