Gdzie kupić komputer – sklep komputerowy? 0
Gdzie kupić komputer – sklep komputerowy?

Gdzie kupić komputer – sklep komputerowy?

Zakup nowego komputera to bardzo często wydatek, który chcemy dobrze przemyśleć. Dlatego pytanie gdzie kupić nowy komputer pojawia się wyjątkowo często. Chyba każdy z nas spotkał się z opinią że gotowe zestawy pozostawiają wiele do życzenia. W poniższym wpisie postaramy się poruszyć te kwestie.

Zestaw komputerowy wydajny gamingowy pracy

Gotowy zestaw komputerowy ze sklepu?

Zacznijmy od tego, skąd wzięła się opinia że gotowe zestawy komputerowe są znacznie gorsze niż składne samemu. Pogląd ten pojawił się w momencie gdy sprzedawcą zdarzało się naginać rzeczywistość – zapewniając że komputer spełni wymagania, które są zdecydowanie poza jego możliwościami. Dodatkowo wiele osób spotykało się z zakupem zestawów, w których zamontowane były zupełnie inne podzespoły niż te wymienione, a to dlatego że firmy podawały wyłącznie pojemność pamięci RAM, dysku SSD czy chipset płyty głównej, dlatego warto dopytać czy kupując zestaw na którym widnieje płytę główną asus h81m-k, czy aby na pewno będzie to ta płyta, nie informując dokładnie. 

Czasy jednak uległy zmianie i obecnie pierwszy problem został w zasadzie zminimalizowany do zera, a to za sprawa dużej konkurencyjności na rynku wydajnych zestawów komputerowych oraz pojawieniem się wielu testów wydajnościowych. Pamiętajmy też że z punktu widzenia przeciętnej osoby kupującej, nie ma znaczenia różnica pomiędzy dyskiem SSD Patriot a GoodRAM, ponieważ różnice są nieodczuwalne. Dlatego nawet ten mankament nie powinien stanowić poważnego problemu, ponieważ kupując złożony zestaw komputerowy, wiele na tym zyskujemy.

Co zyskujesz na gotowych zestawach?

Kupno gotowego zestawu komputerowego to nie tylko znacznie mniej pracy dla nas samych ze składaniem komputera, ale wiele innych kwestii. Co ważne, zyskujemy gwarancje na cały zestaw komputerowy (najczęściej jest to 24 miesiące). Kolejnym plusem jest dokładne sprawdzenie komputera przed wydaniem go do klienta – zestawy komputerowe przechodzą liczne testy, aby zyskać pewność że komputer nadaje się do pracy. I co ważne, o czym wiele osób zapomina, zestawy dobrane są tak, aby każdy podzespół komputerowy do siebie pasował i zapewniał 100% wydajności.

Podsumowanie

Jak widać zestawy komputerowe nie oznaczają mniejszej wydajności. Niestety często wiążą się z większym wydatkiem, ale rekompensują to testy, odpowiednio dobrane podzespoły i gwarancja na cały zestaw. Obecnie jednak jest możliwość wysłania listy podzespołów do naszego wymarzonego komputera i złożenia go przez serwis komputerowy – sami też oferujemy taką i usługę i zachęcamy do jej sprawdzenia! Sprawdź też nasze artykuły które pomogą komputer na studia lub jaki komputer dla programisty.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl