Jaki komputer dla programisty? 0
Jaki komputer dla programisty?

Jaki komputer dla programisty?

Jak wybrać odpowiedni komputer dla programisty? Musimy pamiętać aby komputer został dobrany do sposobu jego użytkowania. Oferta komputerów jest bardzo szeroka, wśród niej możemy znaleźć propozycje przeznaczona do prac biurowych, do gier, projektowania, programowania czy użytkowania multimediów. Które jednak sprawdzą się dla programistów?

Wybór systemu operacyjnego

Przede wszystkim, musimy skupić się na pierwszym i podstawowym parametrze. Mianowicie na wyborze systemu operacyjnego – to ściśle związane z tym, z jakimi technologiami będzie pracować. Jeżeli naszym głównym językiem jest .NET, to nasz wybór powinien paść na windowsa. Korzystasz z Swift’a? W takim wypadku pozostaje nam MacOS. Warto pamiętać że mamy do wyboru jeszcze linuxa. Reasumując, musimy odpowiedź sobie na pytanie jaki język programowania używamy w naszej pracy, lub w którym chcemy się rozwijać.

Komputer stacjonarny czy laptop?

Kolejną kluczową kwestią jest wybór rodzaju komputera. W tym miejscu musicie odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy wam na dużej mobilności. Jeżeli programujecie w biurze i nie chcecie zabierać pracy do domu, to dobrym wyborem będzie stacjonarne urządzenie – pamiętajmy też że pozwoli nam to zaoszczędzić (konfiguracje stacjonarne są tańsze).

Jeśli jednak chcecie postawić na mobilność, możliwość zmiany miejsca pracy, a może lubicie popracować wieczorami w domu na kanapie? Wtedy dobrym wyborem będzie komputer przenośny. Ewentualnie w przyszłości polecamy dokupić dodatkowy monitor, który znacznie ułatwi pracę przy bardziej rozbudowanych projektach i unikniemy przełączania się między oknami.

Pamięć RAM

Zastanawiasz się czy wybrać komputer z większą pamięcią RAM? Jeśli zależy Ci na komfortowej pracy to zdecydowanie warto rozważyć zakup komputera z minimum 8 GB pamięci RAM. Możliwa jest oczywiście praca na komputerach z pamięcią RAM na poziomie nawet 2 GB, jednak komfort pracy jest naprawdę bardzo niski. Musimy też pamiętać, że przy pracy z programowaniem aplikacji mobilnych, mała ilość pamięci RAM da się nam mocno we znaki. Wybierając nasz nowy komputer do programowania, starajmy się raczej wybierać wersje z 8GB lub nawet 16GB RAM.

HDD czy SSD?

Zależy Ci na szybkim uruchamianiu komputera i przechodzeniu między oknami? W takim wypadku wybór może być tylko jeden – SSD. Niestety dyski SSD są znacznie droższe niż HDD, mimo wszystko polecamy wybrać mniejszy, ale szybszy dysk SSD. Komfort pracy staje się nieporównywalnie wyższy niżeli w wypadku dysku HDD.

Procesor

Przy wyborze procesora mamy bardzo duże pole do popisu. Możemy w zasadzie zdecydować się na dowolny, ponieważ rynek oferuje na tyle szybkie procesory, że praca programistyczna nie jest dla nich często żadnym obciążeniem.

O czym jeszcze warto pamiętać? Jeżeli planujemy pracę zdalną, zdecydowanie musimy wybierać laptopy wyposażone kamery internetowe, ewentualnie możemy dokupić kamerę zewnętrzną. W tym wypadku warto sprawdzić kamere logitech c310.

Sprawdź nasze propozycje komputerów stacjonarnych i laptopów do pracy. Warto też zwrócić uwagę na tanią i wydajną mysz Logitech M560. Masz pytania? Nasi specjaliści odpowiedzą ta Twoje pytania. Sprawdź nasz serwis komputerowy i serwis laptopów.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl