Koparka Etherum z jakich kart ją złożyć? 0
Koparka Etherum, z jakich kart ją złożyć?

Koparka Etherum z jakich kart ją złożyć?

Kopanie Etherum stało się numerem jeden na ustach wszystkich ludzi obserwujących wzrostowy kurs tej waluty. Niestety sytuacja na rynku kart graficznych spowodowała bardzo niską dostępność topowych modeli. Utrudnia to zakup koparki kryptowalut eth. Na szczęście w naszym sklepie znajdziesz wiele dostępnych modeli z dobrym chłodzeniem oraz wysokowydajne zasilacze 1800W. 

 Backplate nie tylko uszytwnia konstrukcję i jest podświetlany. Pełni on funkcję chłodzenia pamięci.

Kalkulator opłacalności kopania Etherum (przy kursie 1570$ za 1 Ether)
dla przykładowej koparki z 6 kartami RTX 3070:
6x RTX 3070 Suprim
Cena zakupu:  28800zł

Dlaczego akurat Suprim? Jest to jeden z najlepszych modeli RTX 3070. Jego największym atutem jest backplate który chłodzi pamięci VRAM. W tańszych modelach kart pamięci po wysokim OC lubią się przegrzewać i spowalniać pracę układu graficznego a w ekstremalnych przypadkach, zbyt wysokie OC może prowadzić do uszkodzenia karty!

Płyta główna do kopania eth Qoltec
Cena zakupu: 679,99zł

Świetna propozycja na pierwszą koparkę. Prosta konfiguracja, bardzo niskie zużycie prądu oraz użycie taniego ramu DDR3L sprawdza się w każdych warunkach. Bardzo przydatny jest fakt, że zintegrowany procesor ma wystarczającą moc obliczeniową do podłączenia 8 rtxów 3090. Jego TDP na poziomie 15W obniża koszty prądu. Najpopularniejsze procesory które są montowane w koparkach etherum posiadają TDP na poziomie około 55-60W (Pentium G4400 czy Celeron G3900).

6x markowy riser:
Cena zakupu: 240zł.

Bardzo częstym błędem przy zakupie swojej pierwszej koparki jest zakup najtańszych riserów. Nigdy tego nie rób! Jest to łącznik między bardzo drogim sprzętem, nie powinniśmy na nim oszczędzać.

Jaki zasilacz do koparki kryptowalut?

Zawsze warto jest mieć zapas mocy, nie tylko przewidziany na dalszą rozbudowę ale również jako zabezpieczenie swojego sprzętu. Dobrze wiemy, że im bardziej obciążony jest zasilacz tym więcej wytwarza on ciepła. Moim zdaniem optymalnym obciążeniem zasilacza podczas kopania jest 80%. Zapewnia to trochę niższe temperatury na najważniejszych podzespołach zasilacza i odpłaci się to dłuższą pracą bez awarii. A awarie koparek często kończą się katastrofą. Dlatego warto zainwestować kilkaset złotych więcej i spać spokojnie.

Zasilacz do koparki Etherum LC-Power 1650W

Cena zakupu:1949,99zł

Bardzo cichy i o wysokiej sprawności zasilacz LC-Power z certyfikatem 85plus zapewnia niskie straty prądu na zasilaczu. O oszczędnościach i zasilaczach możesz poczytać tutaj.

Szybki dysk ssd 120GB
Cena zakupu: 100zł

Trzeba pamiętać, że przy kopaniu kryptowalut potrzebny jest duży plik wymiany (z ang. swapfile). Dysk 60GB może nie wystarczyć dla 8 kart graficznych. Przyszłościowym wyborem będzie produkt o pojemności 120GB.

Obudową może być wszystko co zapewni odpowiedni przepływ powietrza i nie narazi naszych kart na kontakt z przewodnikami. Warto pogłówkować i zbudować coś samemu, ponieważ obudowa na koparkę kryptowalut po kolejnym boomie na etherum kosztują w okolicach 400zł.

Jak kopać Etherum? 

 koparka-kryptowalut

Koparka nocą potrafi nie tylko nieźle nahałasować. ale również nacieszyć oko :)

Jeżeli nie czujesz się na siłach, (a czytasz naszego bloga!) kupując u nas cały zestaw możemy zainstalować system Windows oraz pobrać program do kopania oraz msi afterburner za połowę ceny! Wystarczy, że wpiszesz kod: NorbertStawia w polu kod rabatowy :)

Podstawowym pytaniem jest czy chcesz spróbować swoich sił i kopać na Linuxie czy wybierasz Windowsa ale nie zyskujesz takiej samej stabilności działania. Jako, że większość z was będzie instalować system Windows doradzę co na nim zainstalować i dlaczego.

Konfiguracja systemu Windows pod koparkę kryptowalut:

Najważniejsze jest zwiększenie pliku wymiany na odpowiednią wielkość, (przy 6 kartach polecam 60GB, 7 70GB itd). Zapewni to dużą ilość wolnej pamięci dla naszych elektronicznych górników. Warto wyłączyć wszystkie upiększacze. Wystarczy w menu start wpisać dopasuj wygląd i wydajność systemu Windows, oraz wybrać opcje “Dopasuj dla uzyskania najlepszej wydajności”.

MSI Afterburner
To program do zwiększania wydajności kart graficznych. Uniwersalnym ustawieniem będzie podkręcenie pamięci o 800Mhz, zmniejszenie power limitu na 70% oraz podbicie zegarów o 100MHz. Podkręcanie kart to bardzo żmudne zajęcie, na naszym kanale youtube będzie można sprawdzić jak to zrobić (wkrótce!).

Program do kopania etherum

Wystarczy wejść na stronę https://phoenixminer.org/ , pobrać miner, wpisać swój portfel ETH, i można zaczynać zarabiać.

Zarobki 6 kart RTX 3070 (aktualny kurs 1570$), według kalkulatora kopania etherum https://whattomine.com/ karty te w ciągu dnia są w stanie zarobić dla nas 45$
po dzisiejszym kursie dolara, daje nam to 169zł.

W skali miesiąca zarabiamy więc około 5100zł a w skali roku 61200zł.
Odliczając prąd (zakładam 900W i koszt kilowatogodziny 60gr)  na czysto zostanie w granicach 56tyś zł. Koszt zakupu koparki to 32tyś zł. Teraz chyba rozumiesz dlaczego każdy chce w to wejść ;)

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl