Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Laminatory na ciepło i zimno

Niezawodne laminatory

Laminatory to doskonałe urządzenia które sprawdzą się nie tylko do zastosowań biurowych ale i domowych. Chyba każdemu z nas czasem zdarzyło się podczas pracy rozlać kawę lub wodę, co niestety prowadziło do zniszczenia dokumentów. Zdarza się też że z biegiem lat nasze dokumenty ulegają zniszczeniu. Jest jednak sposób który pozwoli nam uchronić nasze cenne dokumenty przed takimi uszkodzeniami, a mianowicie laminator. Dzięki niemu niestraszne będą nam ewentualne zabrudzenia, zżółknięcia, zamoczenia lub po prostu zniszczenia. Najnowsze urządzenia na rynku odznaczają się nie tylko wyjątkową niezawodnością, ale też doskonałym stosunkiem ceny do jakości. Organizacja własnego biura stanie się wyjątkowo łatwa z wykorzystaniem laminatora.

Jak działa laminator?

Zasada działania laminatora jest bardzo prosta. Mianowicie umieszczamy dokument który chcemy zabezpieczyć, następnie uruchamiamy urządzenie do laminowania i w momencie osiągnięcia odpowiedniej temperatury, dokument zostaje przepuszczony przez specjalną szczelinę. Dokument zostaje wtopiony w tworzywo, które zabezpieczenia go przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Na co zwrócić uwagę wybierając laminator?

Decydując się na zakup laminatora, zobaczymy wiele produktów dostępnych na rynku, na co jednak zwrócić uwagę decydując się na konkretny laminator? Jednym z najważniejszych parametrów podczas wyboru laminatora, jest powierzchnia dokumentów do laminacji. Warto wybrać najbardziej popularny, a mianowicie 230 mm, co odpowiada formatowi A4. Na rynku znajdziemy też laminatory umożliwiające pracę w formacie A3, ich cena jednak jest odpowiednio wyższa. Kolejnym parametrem na który warto zwrócić uwagę, jest sposób laminacji. Oprócz standardowej formy laminowania na gorąco, znajdziemy też funkcję laminacji na zimno. Czy na coś jeszcze? Tak, a mianowicie na szybkość laminacji. Urządzenia przeznaczone dla większych firm odznaczają się większą wydajnością, pozwalając na laminację dużej ilości dokumentów. Niestety mniejsze urządzenia działają znacznie wolniej.

Czy laminarka do papieru sprawdzi się do domu?

Mimo iż laminarka jest typowo biurowym sprzętem, to urządzenie sprawdzi się też doskonale w domowych zastosowaniach. Jeżeli posiadamy bardzo stare i zniszczone dokumenty, a zależy nam na ich zachowaniu w odpowiedniej kondycji i nie narażaniu ich na uszkodzenia mechaniczne, warto wykorzystać możliwości laminacji. Dzięki temu przedłużymy żywotność naszych dokumentów o dodatkowe lata. Skorzystaj z laminatora na takich dokumentach jak dyplomy, certyfikaty lub poświadczenia po kursach i szkoleniach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl