Komputer o mocy nowych konsol 0
Komputer o wydajności identycznej do konsol następnej generacji

Wydajny zestaw komputerowy zbliżony mocą do konsol nowej generacji!

7 lat temu pokazano światu konsole Xbox One i PlayStation 4. Pomimo tego, że “postarzały” się one dużo lepiej niż poprzednie generacje ich czas już przemija i pozostało tylko parę miesięcy do pokazania konsol Xbox Series X i PlayStation 5. Wiele osób zachwyca się ich specyfikacją, ale każdy kto ma pojęcie o komputerach zdaję sobie sprawę, że te konsole to nic więcej niż komputery stacjonarne ze specjalnym systemem operacyjnym. Pojawia się pytanie - czy można już zbudować komputer o porównywalnej specyfikacji co konsole następnej generacji? Odpowiedź to oczywiście, ale zacznijmy od spojrzenia na specyfikację:

 

PlayStation 5

Xbox Series X

Procesor:

AMD Zen, 3,5GHz

AMD Zen, 3,8GHz

Karta graficzna:

10 TFLOPS ze wsparciem RT

12 TFLOPS ze wsparciem RT

Pamięć:

16GB

16GB

Dysk:

825GB SSD

1TB SSD NVME

Od razu można dojść do wniosku, że zbudowanie komputera o podobnej specyfikacji wcale nie jest trudne i można to zrobić na bardzo popularnych częściach komputerowych.

Procesor

Procesory w najnowszych konsolach są oparte o architekturę Zen i nie wydaję mi się, że istnieje lepszy odpowiednik procesorów z tych konsol niż oferujący 8 rdzeni i 16 wątków Ryzen 7 2700, którego taktowanie maksymalne osiągające nawet 4,1GHz jest dużo wyższe niż w przypadku obu konsol.

Procesor ryzen

Karta Graficzna

Tutaj problematyczne są nie tylko fakty, że karty graficzne muszą mieć “czystą” wydajność na poziomie około 12TFLOPS, ale również muszą wspierać szereg technologii - RayTracing, 8K, 120FPS, pamięć GDDR6 i inne. Na szczęście karta graficzna która pozwala nam na to wszystko jest Nvidia GeForce RTX2070 8GB. Jej potężna wydajność, wysoka ilość pamięci GDDR6, a także specjalne jednostki RT pozwalają na zagranie we wszystkie najnowsze i przyszłe gry w najwyższych detalach!

Wydajna karta graficzna o mocy playstation 5

Pamięć

16GB pamięci to wartość idealna dla każdego zastosowania związanego z grami i dokładnie taką ilość wykorzystują najnowsze konsole. Dlatego też najlepiej wybrać właśnie taką ilość pamięci gdy będziemy dobierać komputerowego odpowiednika współczesnych konsol. 

Dysk

Obie konsole zostały wyposażone w dyski SSD i nie ma co się dziwić - jest to praktycznie mus we współczesnych komputerach. Najnowsze konsole zostały wyposażone w dyski SSD o pojemności 1TB i dokładnie tak jak w przypadku pamięci jest to praktycznie idealna ilość i we właśnie taki dysk powinniśmy się zaopatrzyć kupując komputer na lata.

Obudowa, Zasilacz i płyta główna

Oczywiście komputer bez tych podzespołów to tylko garstka części, które nic nie zrobią, dlatego należałoby wybrać coś, co oferuje wysoki współczynnik jakości do ceny i fajnie byłoby mieć podświetlenie RGB. Idealnym rozwiązaniem w takim przypadku będą części SilentiumPC Signum SG1V EVO TG ARGB, Vero L3 700W, a także Gigabyte B450 Gaming X. 

Koszt

Ostateczna cena komputera który jest odpowiednikiem konsol przyszłej generacji wyniesie około 4999 zł. Porównując do wyższych cen gier konsolowych, a także bez przymusu płacenia abonamentu wszystko wychodzi nas taniej, a dostajemy dużo bardziej uniwersalną jednostkę niż zwykła maszynka do gier. 

Interesuje Cię gotowy zestaw komputerowy o takiej wydajności? Sprawdź komputer o mocy playstation 5 i nowego xbox!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl