Dyski HDD

Dysk HDD 2,5" Seagate 2TB Dysk HDD 2,5" Seagate 2TB
Producent: Seagate
Cena: 239,99 zł
zobacz więcej
Dysk HDD 3,5 WD Green 320GB Dysk HDD 3,5 WD Green 320GB
Cena: 75,99 zł
zobacz więcej
Dysk HDD 3,5" HGST UltraStar 4TB Dysk HDD 3,5" HGST UltraStar 4TB
Producent: HGST
Cena: 369,99 zł
zobacz więcej
Dysk HDD 3,5" HGST Utrastar 3TB Dysk HDD 3,5" HGST Utrastar 3TB
Producent: HGST
Cena: 299,99 zł
szt.
zobacz więcej
Dysk HDD 3,5" Seagate 4TB Dysk HDD 3,5" Seagate 4TB
Producent: Seagate
Cena: 499,99 zł
zobacz więcej
Dysk HDD 3,5" WD 1TB Green Dysk HDD 3,5" WD 1TB Green
Cena: 224,99 zł
zobacz więcej
Dysk HDD 3,5" WD 2TB SATA Dysk HDD 3,5" WD 2TB SATA
Cena: 369,99 zł
zobacz więcej
Dysk HDD 3,5" WD 500GB SATA 3 Dysk HDD 3,5" WD 500GB SATA 3
Cena: 85,99 zł
zobacz więcej
Dysk HDD Seagate BarraCuda 2TB 3,5" 7200 RPM Dysk HDD Seagate BarraCuda 2TB 3,5" 7200 RPM
Producent: Seagate
Cena: 264,99 zł
zobacz więcej
Dysk SSHD 2,5"Seagate Firecuda 1TB Dysk SSHD 2,5"Seagate Firecuda 1TB
Producent: Seagate
Cena: 575,31 zł
zobacz więcej
Dysk twardy HDD 1TB WD Red 2,5" SATA 3 Dysk twardy HDD 1TB WD Red 2,5" SATA 3
Cena: 349,99 zł
zobacz więcej
Dysk twardy HDD 6TB Toshiba P300 3,5" Dysk twardy HDD 6TB Toshiba P300 3,5"
Producent: Toshiba
Cena: 699,99 zł
zobacz więcej

Czym są właściwie dyski HDD?

Chyba nic tak nie denerwuje jak brak miejsca na komputerze. Niestety z czasem każdy doświadczy momentu w którym zacznie brakować wolnego miejsca lub nasz obecny magazyn danych ulegnie uszkodzeniu. Wtedy konieczny jest zakup nowego dysku HDD. W ofercie sklepu Komtek24 znajdziesz szeroką ofertę dysków twardych. 

Dysk twardy to część komputera, która pozwala na przechowywanie całej cyfrowej treści. Dyski HDD wykorzystują do swojej pracy nośniki magnetyczne, składają się z zamkniętej obudowy w której wiruje talerz lub kilka talerzy zwanych też zespołami. Talerze najczęściej wykonane są z warstwy szkła, która pokryta została cienką warstwą metalu. Na każdy talerz przypada jedna głowa odczytu i zapisu. Jest to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie.

Formaty dysków HDD

Przed zakupem dysku twardego, należy wiedzieć że na rynku znajdziemy dyski w dwóch formatach. Pierwszym jest dysk HDD 2,5 są to mniejsze typu dysków, które zastosowanie znajdują w komputerach stacjonarnych i laptopach. Najważniejszą różnicą jest ich rozmiar, warto jednak wiedzieć że urządzenia nie odstają w wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne. Drugi typ to dysk HDD 3,5", są to dyski większych rozmiarów i kompatybilne ze standardowymi kieszeniami komputerów stacjonarnych. Pamiętajmy aby sprawdzić jaka kieszeń znajduje się w naszym komputerze.

Pojemność dysku HDD

Kluczowym i najważniejszym parametrem każdego dysku HDD, jest jego pojemność, a ta dobrana powinna być w zależności od jego zastosowania. Część dysków dedykowana będzie pracownikom biurowym, inne znajdą zastosowanie u osób szukających dysków do gier komputerowych. Nasza oferta dysków jest stale powiększa i znajdziesz w niej dyski hdd o pojemności 320GB, ale też takie które mają aż 4 TB i więcej. 

Musimy pamiętać że pojemność dysku wpływa na jego cenę, dlatego najtańsze dyski HDD to te których pojemność nie przekracza 320GB, nic jednak nie stoi na przeszkodzie aby zaopatrzyć się w dysk o pojemności 16TB.

Dysk HDD czy dysk SSD?

Do przechowywania danych możemy wykorzystać też dysk SSD. Dyski te to modele półprzewodnikowe, a ich budowa nie opiera się na talerzach i głowicy, ale na pamięci flash. Urządzenia charakteryzują się nie tylko znacznie szybszym działaniem, ale i większym bezpieczeństwem. Co w takim wypadku wybrać? Wybór zależny jest od zastosowania naszego komputera. Dyski SSD skierowane są dla osób którym zależy na bardzo szybkim działaniu systemu operacyjnego, a także możliwości przesyłania danych w ekspresowym tempie. Musimy mieć na uwadze że dyski SSD to niestety znacznie droższa inwestycja. Dyski HDD to znacznie większa pojemność, przy zachowaniu korzystnej ceny.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby wyposażyć się w dwa dyski. Doskonałym rozwiązaniem jest wykorzystanie dysku SSD do instalacji systemu operacyjnego i najważniejszych programów, a dysku HDD do przechowywania pozostałej części danych.

Dysk twardy to niezbędny element każdego zestawu komputerowego. Bez niego niemożliwa byłaby instalacja systemu operacyjnego, przechowywanie danych czy instalacja programów. Niestety uszkodzenie dysku twardego często prowadzi do utraty wszystkich przechowywanych danych, dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego dysku twardego, który zapewni nam nie tylko duża pojemność, ale też i bezpieczeństwo przed uszkodzeniami i ewentualnymi awariami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl