Top akcesoria rowerowe - czyli niezbędnik rowerzysty 0
Top akcesoria rowerowe - czyli niezbędnik rowerzysty

Top akcesoria rowerowe - Czyli niezbędnik rowerzysty

Niezależnie od tego czy korzystamy z naszego roweru do dojazdu do pracy lub sklepu, czy też do całodniowych wyjazdów poza miasto, warto zwrócić uwagę na posiadanie odpowiednich narzędzi i akcesoriów które zagwarantują nam radość z jazdy, bez nieoczekiwanych awarii i problemów. Sprawdź jak skompletować swój niezbędnik rowerzysty i co powinno się w nim znaleźć aby zagwarantować sobie bezpieczeństwo i największą przyjemność. W ofercie naszego sklepu znajdziesz liczniki rowerowe, lampki rowerowe, koszyki na rower i wiele innych, zobacz co będzie Ci niezbędne! Zabierz swój niezbędnik rowerowy w trasę i ciesz się jazdą bez obaw o awarie. Niezbędnik rowerzysty będzie idealnym rozwiązaniem dla osób z różnym doświadczeniem.

Jakie są akcesoria rowerowe? Jak wybrać?

Kluczowe w trakcie komponowania niezbędnika dla rowerzysty, jest to, aby dobrać dodatki do roweru które odznaczają się szeregiem funkcjonalności, ale i poręcznością i intuicyjną obsługą danego akcesorium. Pamiętajmy aby zawsze przetestować dany dodatek w domu, dzięki czemu unikniemy niespodziewanych i przykrych zaskoczeń. Mówiąc o samych akcesoriach rowerowych, musimy sobie odpowiedź czym właściwie są akcesoria do roweru. Na rynku znajdziemy szereg bajerów od wielu producentów, które jednak nie koniecznie znajdą się na naszej liście.

Zadbajmy o nasze koła i sakwy z narzędziami rowerowymi

Przed wyruszeniem w podróż, musimy upewnić się że nasze ogumienie w rowerze jest w doskonałej kondycji. Pamiętajmy o dokładnym sprawdzeniu stanu bieżnika, ewentualnych przetarć czy innych pęknięć. Aby jednak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w trakcie jazdy, powinniśmy zaopatrzyć się w takie dodatki do roweru, jak:

Opona rowerowa ogumienie

Zapasowa dętka na niespodziewane wypadki

W naszym wyposażeniu powinna znaleźć się zapasowa dętka, co pozwoli nam na szybką wymianę uszkodzenia. Pamiętajmy jednak aby przed osadzeniem dętki w oponie, upewnić się że w samej oponie nie znajduje się jakiś ostry element który mógłby doprowadzić do ponownego uszkodzenia. Mniejsze dziury możemy oczywiście załatać zestawem naprawczym, jednak mimo to warto mieć dodatkową dętkę ze sobą.

What’s in the box?

Co jeszcze powinno znaleźć się w naszym niezbędniku rowerzysty? Zestaw naprawczy do dętek, czyli małe pudełko w którym znajdziemy zestaw łatek w kilku rozmiarach, małą tarkę oraz klej. Pamiętajmy aby to narzędzie rowerowe mieć zawsze przy sobie.

Zabierzmy pompkę rowerową!

Udało nam się wymienić dętkę, łatka naklejona, ale co dalej? Czas na napompowanie naszej opony, tutaj możemy zdecydować się na tradycyjną pompkę. Tych znajdziemy szereg różnych modeli na rynku, możemy też zdecydować się na kompresor rowerowy, dzięki czemu wystarczy podłączyć urządzenie do wentyla i uruchomić kompresor, aby po chwili być gotowym do dalszej jazdy!

Kompresor rowerowy Xiaomi opona

Zabieramy ze sobą klucze

Naprawy w rowerach nie ograniczają się niestety tylko do wymiany dętki, dlatego czasem może nam się przydać zestaw kluczy. Jakie klucze powinny znaleźć się w narzędziach rowerowych? Zdecydowanie powinniśmy postawić na uniwersalny multitool rowerowy.

Problem z łańcuchem? Mamy swoje części rowerowe!

Niestety problemy z łańcuchem to drugi najczęstszy problem zaraz po problemach z oponami. Dlatego koniecznie musimy się wyposażyć w odpowiednie części do roweru które pozwolą nam skutecznie radzić sobie z ewentualnymi problemami. Części do rowerow muszą stanowić podstawowe wyposażenie w trakcie wypraw rowerowych.

Łańcuch rowerowy rower

Zapasowe ogniwo i spinka

Może nam się przydarzyć, że w trakcie intensywnej jazdy nasz łańcuch zostanie zerwany. Czy to już definitywny koniec jazdy? Nie koniecznie, a w naprawie pomoże nam zapasowe ogniwo i spinka, dzięki czemu awaria zostanie szybko usunięta, a nasz rower będzie gotowy do dalszej jazdy!

Czym naprawić łańcuch?

Jeżeli posiadamy już zapasowe ogniwo oraz spinkę, to w naszym niezbędniku powinien znaleźć się jeszcze skuwacz do łańcucha, dzięki któremu usuniemy uszkodzone ogniwo i wstawimy spinkę. Nim jednak zaczniemy to robić, pamiętajmy aby wcześniej sprawdzić jak wygląda obsługa takiego narzędzia.

Smar

Nieodpowiednie warunki pogodowe, mogą doprowadzić do tego, że niezbędne będzie nałożenie dodatkowej ilości smaru na nasz łańcuch. Warto aby jego niewielka ilość zawsze znajdowała się w naszym niezbędniku rowerzysty.

Jakie jeszcze akcesoria rowerowe zabrać aby uzupełnić niezbędnik rowerzysty?

Wymienione wyżej dodatki na rower nie są oczywiście wszystkim co warto ze sobą zabrać, są to jednak elementy najbardziej niezbędne, które mogą sprawić że nasza podróż nie zakończy się przedwcześnie. Co jeszcze warto zabrać ze sobą w podróż?

  • Lampka rowerowa – Mimo że może się to wydawać oczywiste, to nadal wiele osób zapomina o tym podstawowym i jakże niezbędnym elemencie. Warto zadbać o to, aby nasz rower posiada oświetlenie z przodu i z tyłu, dzięki czemu będziemy widoczni na drodze.
  • Nakładka na siodełko – Aby jazda była dla nas przyjemna, warto wyposażyć się w nakładkę na siodełko, nie jest to oczywiście propozycja dla wszystkich.
  • Bidon – To coś co powinno się zawsze znajdować w naszym wyposażeniu, pamiętajmy aby nigdy nie doprowadzić do odwodnienia organizmu, o co bardzo łatwo w trakcie jazdy na rowerze kiedy tracimy wiele płynów.

Narzędzia rowerowe w kierownicy

Podsumowanie - Niezbędnik rowerzysty

Jak widać najważniejszym w trakcie kompletowania swojego zestawu rowerowego, będzie zwrócenie uwagi aby akcesoria rowerowe odznaczały się małą wagą ale też łatwością użytkowania, tak aby nie sprawiały nam problemu w trakcie ewentualnych problemów. Niestety nawet najlepiej zadbany rower może spłatać nam figla w trakcie dłuższej wyprawy. Tak przygotowany niezbędnik rowerzysty pozwoli nam zaoszczędzić sobie nerwów na drodze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl