Opcje przeglądania

Liczniki rowerowe

Jeżeli planujesz jakikolwiek trening rowerowy lub po prostu wycieczkę rowerową, wówczas warto zaopatrzyć się w licznik rowerowy. Licznik rowerowy stanowi niezbędny sprzęt do właściwego treningu kolarskiego. Liczniki rowerowe są doskonałym rozwiązaniem zarówno dla niedzielnych rowerzystów, jak i osób które trenują kolarstwo bardziej profesjonalnie. Na rynku znajdziemy obecnie wiele liczników, które oferują liczne funkcjonalności, sprawdź jakie liczniki rowerowe występują, oraz na co zwrócić uwagę wybierając licznik rowerowy.

Typy liczników rowerowych

Jazda rowerowa zyskuje obecnie coraz więcej miłośników, zwłaszcza że jest to środek transportu wyjątkowo ekonomiczny ale i ekologiczny. Wybierając licznik rowerowy, jazda na rowerze stanie się znacznie przyjemniejsza, a dzięki szeregowi dodatkowych funkcjonalności, licznik na rower może nas zmotywować do dodatkowe ruchu. Nim przejdziemy do funkcjonalności, zwróćmy uwagę na typy liczników jakie możemy znaleźć na rynku.

  • Licznik przewodowy - Jak wskazuje sama nazwa, są to liczniki które instalujemy na naszym rowerze, a połączone są za sprawą okablowania. Dużym plusem tego typu licznika, jest znacznie niższa cena niżeli w wypadku rozwiązań bezprzewodowych. Dodatkowo licznik przewodowy odznacza się mniejszym zużyciem prądu, dzięki czemu bateria wytrzyma znacznie dłużej.
  • Licznik bezprzewodowy - Są to znacznie bardziej zaawansowane urządzenia, musimy jednak zwrócić uwagę na wyższą cenę, na plus zasługuje jednak brak zbędnego okablowania na naszym rowerze, które może wyglądać nieestetycznie. Warto też wspomnieć o baterii, która będzie wytrzymywać krócej niż w licznikach tradycyjnych, ze względu na łączność bezprzewodową.

Funkcjonalność

Najnowsze liczniki rowerowe, oferują liczne dodatkowe funkcje, które w znaczny sposób ułatwiają nam kontrolowanie naszych treningów, do najbardziej popularnych funkcji i pomiarów należą:

  • aktualny dystans,
  • dystans,
  • czas jazdy,
  • kadencja,
  • pomiar pulsu,
  • ilość okrążeń.

Nie są to jednak jedyne pomiary, ponieważ znajdziemy urządzenie które będą posiadały wbudowaną pamięć, możliwość zapisywania naszych osiągnięć i szereg innych funkcjonalności. Rozwiązanie jest doskonałe zarówno dla niedzielnych użytkowników, jak i profesjonalnych kolarzy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl