Projekt WIFI4EU - sprawdź jak skorzystać 0
Projekt WIFI4EU - sprawdź jak skorzystać

Projekt WIFI4EU - sprawdź jak skorzystać

Inicjatywa WiFi4EU to projekt realizowany przy udziale Unii Europejskiej i ma na celu stworzenie bezpłatnego dostępu do mobilnego internetu w miejscach publicznych. Jeżeli zależy Ci na skorzystaniu z projektu, to sprawdź nasz artykuł i zobacz jakie warunki należy spełnić aby wziąć w nim udział.

Darmowy internet wifi wifi4eu inicjatywa projekt

Ogólny cel inicjatywy WiFi4EU

Projekt WiFi4EU, to program stawiający sobie za cel zapewnienie jak największej liczbie obywateli UE bezpłatnego i szybkiego Wi-Fi w miejscach publicznych, takich jak place, parki, biblioteki, urzędy czy ośrodki zdrowia. Bony finansowe będą przekazywane za pośrednictwem Komisji Europejskiej do gmin, aby wesprzeć tym samym instalację hotspotów Wi-Fi w ośrodkach życia publicznego. Ma to pozwolić na zwiększenie ilości miejsc publicznych z dostępem do szybkiego i darmowego internetu.

Kto na tym skorzysta?

Docelowo projekt ma na celu zapewnienie mieszkańcom i przyjezdnym dostępu do internetu wysokiej jakości w miejscach publicznych, takich jak parki, place zabaw, biblioteki, budynku instytucji czy muzeum. Pozwoli to nie tylko na dostęp do internetu osobą wykluczonym technologicznie, ale też na promowanie usług cyfrowych dla administracji i instytucji publicznych, takich jak e-administracja, e-zdrowie czy e-turystyka.

Unia Europejska będzie finansować jedynie koszty budowu sieci (sprzętu i instalacji WiFi), a beneficjent przez co najmniej trzy lata będzie ponosić koszty podłączenia do Internetu oraz funkcjonowania sprzętu (w tym prądu). Koszty związane z procedurą przetargową również nie będą finansowane w ramach bonu. Urządzenia sieciowe w postaci routerów znajdziesz na naszej stronie.

Kto może złożyć wniosek?

  • Jednostki samorządu terytorialnego (władze gminne, miejskie i międzygminne):
  • które zamierzają zaoferować połączenie WiFi na obszarach, gdzie nie ma jeszcze tego typu usług publicznych lub prywatnych;
  • które potrzebują dofinansowania na zakup oraz instalację urządzeń i zagwarantują dostęp do bezpłatnego Internetu na podległym obszarze przez dłuższy okres czasu (co najmniej 3 lata);
  • Wspólnoty otrzymają bon, w kolejności składania projektów, pokrywający wszystkie koszty inwestycji.

Jak to działa?

Pierwszy konkurs na prezentację projektów zostanie ogłoszony w oparciu o następujące kryteria:

  • 20 milionów euro dla około 1000 gmin
  • tylko kandydatury on-line (prosta procedura)
  • bony zostaną przyznane beneficjentom poprzez alokację funduszy

Chcesz wziąć udział? Skontaktuj się z nami i chętnie pomożemy!

E-mail: sklep@komtek24.pl

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl