Mysz do komputera to podstawowe urządzenie wykorzystywane do każdej czynności którą wykonujemy przy pomocy komputera stacjonarnego lub laptopa.

Myszki komputerowe

Mysz dla gracza LED USB Oplot Mysz dla gracza LED USB Oplot
Producent: Esperanza
Cena:

24,99 zł

szt.
zobacz więcej
Mysz przewodowa A4Tech X5 Max Bloody Mysz przewodowa A4Tech X5 Max Bloody
Producent: A4Tech
Cena:

142,49 zł

szt.
zobacz więcej
Mysz przewodowa Logitech B100 Mysz przewodowa Logitech B100
Producent: Logitech
Cena:

40,00 zł

szt.
zobacz więcej
Mysz przewodowa optyczna PS2 Wyse Mysz przewodowa optyczna PS2 Wyse
Producent: Inny
Cena:

22,99 zł

szt.
zobacz więcej

Mysz komputerowa

Myszka komputerowa jest obecnie powszechnie używanym urządzeniem, które współcześnie wykorzystywane jest do każdej czynności na komputerze lub laptopie. Na rynku myszy komputerowych znajdziemy wiele modeli urządzeń, dzięki czemu bez trudu wybierzemy urządzenie dopasowanie do indywidualnych zapotrzebowań każdego użytkownika. Warto jednak dobrze przemyśleć zakup myszy komputerowej, ponieważ w ofercie znajdziemy takie typy myszek jak optyczne, laserowa czy bluetrack. A to nie wszystko, bowiem znajdziesz też myszki przewodowe i myszki bezprzewodowe! W ofercie sklepu komputerowego Komtek24 znajdziesz produkty najbardziej renomowanych producentów na rynku myszy komputerowych.

Sposoby łączności myszki z laptopem i komputerem

Pierwsze na co musimy zwrócić uwagę decydując się na zakup myszki komputerowej, to sposób łączności z naszym komputerem lub laptopem. Współcześnie myszki komputerowe możemy podzielić ogólnie na dwa rodzaje łączności, na myszki przewodowe oraz bezprzewodowe.

  • Mysz przewodowa - Najczęściej wykorzystywanym sposobem łączności komputerowej w myszkach przewodowych, jest wykorzystywanie złącza USB. Za pomocą przewodu, operacje wykonywane na myszy, płyną bezpośrednio do naszego komputera. Jest to najbardziej popularny typ myszy na rynku.
  • Mysz bezprzewodowa - Ten rodzaj możemy podzielić na dwa sposoby komunikacji: radiową oraz bluetooth. Pierwszy ze sposobów wykorzystywany jest w tańszych modelach myszy komputerowych, jest to też najczęściej wybierany sposób komunikacji. Wystarczy wpiąć odbiornik do złącza USB i gotowe! Komunikacja radiowa wykorzystuje częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz. Alternatywą dla połączenia radiowego, jest wykorzystywanie modułu Bluetooth. Myszki te odznaczają się stabilniejszym połączeniem, ale wiąże się to też z wyższą ceną urządzeń, do korzystania z tego rodzaju myszy nie musimy wpinać dodatkowych urządzeń do naszych komputerów. Co ciekawe, na rynku zaczęły pojawiać się myszy bezprzewodowe wykorzystujące oba te rodzaje łączności jednocześnie.

Jaką wybrać, mysz przewodową czy bezprzewodową?

Mimo że wybór w tej kwestii jest rzeczą indywidualną, to możemy sobie wstępnie odpowiedzieć na postawione pytanie. Jeżeli jesteś osobą która szuka myszy do stabilnej pracy, bez żadnych zakłóceń (kluczowa kwestia dla każdego gracza), to warto rozważyć zakup myszy przewodowej. W wypadku gdy zależy nam na mobilności, korzystaniu z komputera z dalszej odległości, to odpowiedzią będą myszki bezprzewodowe.

Jaki rodzaj myszy komputerowej?

Parametrem który również należy mieć na uwadze, jest rodzaj działania czujnika w myszy zarówno przewodowej jak i bezprzewodowej. Urządzenia możemy podzielić głównie na laserowe oraz optyczne. Myszka laserowa jest urządzeniem znacznie bardziej precyzyjnym i doskonale sprawdza się na większości powierzchni, co ważne, zadziała nawet na niejednorodnych powierzchniach. Ten rodzaj myszy docenią zwłaszcza gracze, bowiem mysz umożliwia pracę w wyższym zakresie DPI, co wpływa na szybkość poruszania się kursora, co daje ogromną przewagę w grach komputerowych. Mysz optyczna będzie doskonałym wyborem w momencie tradycyjnego korzystania z komputera. Atutem myszy optycznych jest ich cena, która często jest znacznie niższa niż w myszach laserowych. Urządzenia optyczne działają na płaskich i równych powierzchniach.

Na co zwrócić uwagę wybierając mysz komputerową?

Wiedząc już dostatecznie dużo, możemy w końcu przejść do zakupu. Jednak nie tak szybko, bowiem w tym miejscu należy zastanowić się nad najważniejszymi parametrami każdej myszy komputerowej, które będą kluczowe w trakcie składania zamówienia na konkretny model.

  • Rodzaj myszy - Omawiany wcześniej podział na myszki laserowe oraz optyczne, to pierwsze na co musimy zwrócić uwagę. O czym warto pamiętać? Mysz laserowa wyróżnia się wyjątkową precyzją na niemal każdej powierzchni, oraz uzyskuje wyższe DPI. Mysz optyczna to urządzenie tańsze, ale działające wyłącznie na powierzchniach równych i płaskich.
  • Czułość - Parametr ten opisywany jest wartością DPI. Wartość ta ma znaczenie zwłaszcza w grach, decydując o tym jak szybko jest w stanie poruszać się nasz kursor po ekranie. Bardzo wysoki zakres DPI, umożliwia obrócenie postaci o 180 stopni, wykonując nieznaczny ruch myszą. Zwróćmy uwagę czy model który nas interesuje, umożliwia wygodną regulację czułości w locie.
  • Liczba przycisków - Mimo iż parametr ten może się wydawać błahy, to dobrze to przemyślmy. Jeżeli wykorzystujemy naszą mysz dosyć rzadko, to w zupełności wystarczy nam standardowe dwa klawisze oraz rolka. Gdy nasza mysz posłuży nam do grania, wówczas warto dysponować dodatkowymi przyciskami, pod które zaprogramujemy dowolną funkcje, bez potrzeby wciskania jednego z klawiszy na klawiaturze.
  • Profil myszy - Czy wiesz że na rynku znajdziesz urządzenia skierowane zarówno dla osób praworęcznych jak i leworęcznych, ale tez i urządzenia uniwersalne. Dodatkowo duże znaczenie wpływające na nasz komfort będzie miała wielkość myszy. Gdy mamy taką możliwość, sprawdźmy jak mysz leży w naszej dłoni.
  • Dodatki - Rynek oferuje myszki które mogą odciążać nasz nadgarstek, oferować zmienne podświetlenie myszy, ale nie tylko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl