Myszki komputerowe

 Mysz bezprzewodowa Modecom WM 4.1 Szara Mysz bezprzewodowa Modecom WM 4.1 Szara
Producent: Modecom
Cena: 34,99 zł
zobacz więcej
Bezprzewodowa mysz optyczna A4Tech biała FB35 Bezprzewodowa mysz optyczna A4Tech biała FB35
Producent: A4Tech
Cena: 67,49 zł
zobacz więcej
Bezprzewodowa mysz optyczna A4Tech FSTYLER Bezprzewodowa mysz optyczna A4Tech FSTYLER
Producent: A4Tech
Cena: 49,00 zł
zobacz więcej
Klasyczna mysz komputerowa Dell USB Klasyczna mysz komputerowa Dell USB
Producent: Dell
Cena: 12,99 zł
zobacz więcej
Mysz A4Tech Bloody A90 4000dpi LED RGB BLAZING Mysz A4Tech Bloody A90 4000dpi LED RGB BLAZING
Producent: A4Tech
Cena: 109,99 zł
zobacz więcej
Mysz A4Tech Bloody Neon Q50 Mysz A4Tech Bloody Neon Q50
Producent: A4Tech
Cena: 99,99 zł
zobacz więcej
Mysz A4Tech Bloody P81 Mysz A4Tech Bloody P81
Producent: A4Tech
Cena: 84,99 zł
zobacz więcej
Mysz A4Tech Bloody P85 black Mysz A4Tech Bloody P85 black
Producent: A4Tech
Cena: 64,99 zł
zobacz więcej
Mysz A4Tech BLOODY Terminator TL60 Mysz A4Tech BLOODY Terminator TL60
Producent: A4Tech
Cena: 119,99 zł
zobacz więcej
Mysz A4Tech Bloody X77 Mysz A4Tech Bloody X77
Producent: A4Tech
Cena: 55,99 zł
zobacz więcej
Mysz A4Tech Laser Oscar X747 USB Mysz A4Tech Laser Oscar X747 USB
Producent: A4Tech
Cena: 97,99 zł
zobacz więcej
Mysz A4Tech Optyczna Bloody Q81 Mysz A4Tech Optyczna Bloody Q81
Producent: A4Tech
Cena: 59,89 zł
zobacz więcej
Mysz A4tech P85 Light Strike skull Mysz A4tech P85 Light Strike skull
Producent: A4Tech
Cena: 99,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4-Tech biała Mysz bezprzewodowa A4-Tech biała
Producent: A4Tech
Cena: 59,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4-Tech G9-500F Mysz bezprzewodowa A4-Tech G9-500F
Producent: A4Tech
Cena: 64,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody J95 Mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody J95
Producent: A4Tech
Cena: 129,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody R30 Mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody R30
Producent: A4Tech
Cena: 119,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody R70 Mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody R70
Producent: A4Tech
Cena: 159,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody R70A Mysz bezprzewodowa A4Tech Bloody R70A
Producent: A4Tech
Cena: 149,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4Tech FG30 Mysz bezprzewodowa A4Tech FG30
Producent: A4Tech
Cena: 44,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4Tech G3-400N Mysz bezprzewodowa A4Tech G3-400N
Producent: A4Tech
Cena: 37,99 zł
zobacz więcej
Mysz bezprzewodowa A4Tech G7-750N Czarna Mysz bezprzewodowa A4Tech G7-750N Czarna
Producent: A4Tech
Cena: 61,99 zł
zobacz więcej

Mysz komputerowa

Myszka komputerowa jest obecnie powszechnie używanym urządzeniem, które współcześnie wykorzystywane jest do każdej czynności na komputerze lub laptopie. Na rynku myszy komputerowych znajdziemy wiele modeli urządzeń, dzięki czemu bez trudu wybierzemy urządzenie dopasowanie do indywidualnych zapotrzebowań każdego użytkownika. Warto jednak dobrze przemyśleć zakup myszy komputerowej, ponieważ w ofercie znajdziemy takie typy myszek jak optyczne, laserowa czy bluetrack. A to nie wszystko, bowiem znajdziesz też myszki przewodowe i bezprzewodowe! W ofercie sklepu komputerowego Komtek24 znajdziesz produktu najbardziej renomowanych producentów na rynku myszy komputerowych.

Sposoby łączności myszki z laptopem i komputerem

Pierwsze na co musimy zwrócić uwagę decydując się na zakup myszki komputerowej, to sposób łączności z naszym komputerem lub laptopem. Współcześnie myszki komputerowe możemy podzielić ogólnie na dwa rodzaje łączności, na myszki przewodowe oraz bezprzewodowe.

  • Mysz przewodowa - Najczęściej wykorzystywanym sposobem łączności komputerowej w myszkach przewodowych, jest wykorzystywanie złącza USB. Za pomocą przewodu, operacje wykonywane na myszy, płyną bezpośrednio do naszego komputera. Jest to najbardziej popularny typ myszy na rynku.
  • Mysz bezprzewodowa - Ten rodzaj możemy podzielić na dwa sposoby komunikacji: radiową oraz bluetooth. Pierwszy ze sposobów wykorzystywany jest w tańszych modelach myszy komputerowych, jest to też najczęściej wybierany sposób komunikacji. Wystarczy wpiąć odbiornik do złącza USB i gotowe! Komunikacja radiowa wykorzystuje częstotliwości 2,4 GHz lub 5 GHz. Alternatywą dla połączenia radiowego, jest wykorzystywanie modułu Bluetooth. Myszki te odznaczają się stabilniejszym połączeniem, ale wiąże się to też z wyższą ceną urządzeń, do korzystania z tego rodzaju myszy nie musimy wpinać dodatkowych urządzeń do naszych komputerów. Co ciekawe, na rynku zaczęły pojawiać się myszy bezprzewodowe wykorzystujące oba te rodzaje łączności jednocześnie.

Wybrać mysz przewodową czy bezprzewodową?

Mimo że wybór w tej kwestii jest rzeczą indywidualną, to możemy sobie wstępnie odpowiedzieć na postawione pytanie. Jeżeli jesteś osoba która szuka myszy do stabilnej pracy, bez żadnych zakłóceń (kluczowa kwestia dla każdego gracza), to warto rozważyć zakup myszy przewodowej. W wypadku gdy zależy nam na mobilności, korzystaniu z komputera z dalszej odległości, to odpowiedzią będą myszki bezprzewodowe.

Jaki rodzaj myszy komputerowej?

Parametrem który również należy mieć na uwadze, jest rodzaj działania czujnika w myszy zarówno przewodowej jak i bezprzewodowej. Urządzenia możemy podzielić głównie na laserowe oraz optyczne. Myszka laserowa jest urządzeniem znacznie bardziej precyzyjnym i doskonale sprawdza się na większości powierzchni, co ważne, zadziała nawet na niejednorodnych powierzchniach. Ten rodzaj myszy docenią zwłaszcza gracze, bowiem mysz umożliwia pracę w wyższym zakresie DPI, co wpływa na szybkość poruszania się kursora, co daje ogromną przewagę w grach komputerowych. Mysz optyczna będzie doskonałym wyborem w momencie tradycyjnego korzystania z komputera. Atutem myszy optycznych jest ich cena, która często jest znacznie niższa niż w myszach laserowych. Urządzenia optyczne działają na płaskich i równych powierzchniach.

Na co zwrócić uwagę wybierając mysz komputerową?

Wiedząc już dostatecznie dużo, możemy w końcu przejść do zakupu. Jednak nie tak szybko, bowiem w tym miejscu należy zastanowić się nad najważniejszymi parametrami każdej myszy komputerowej, które będą kluczowe w trakcie składania zamówienia na konkretny model.

  • Rodzaj myszy - Omawiany wcześniej podział na myszki laserowe oraz optyczne, to pierwsze na co musimy zwrócić uwagę. O czym warto pamiętać? Mysz laserowa wyróżnia się wyjątkową precyzją na niemal każdej powierzchni, oraz uzyskuje wyższe DPI. Mysz optyczna to urządzenie tańsze, ale działające wyłącznie na powierzchniach równych i płaskich.
  • Czułość - Parametr ten opisywany jest wartością DPI. Wartość ta ma znaczenie zwłaszcza w grach, decydując o tym jak szybko jest w stanie poruszać się nasz kursor po ekranie. Bardzo wysoki zakres DPI, umożliwia obrócenie postaci o 180 stopni, wykonując nieznaczny ruch myszą. Zwróćmy uwagę czy model który nas interesuje, umożliwia wygodną regulację czułości w locie.
  • Liczba przycisków - Mimo iż parametr ten może się wydawać błahy, to dobrze to przemyślmy. Jeżeli wykorzystujemy naszą mysz dosyć rzadko, to w zupełności wystarczy nam standardowe dwa klawisze oraz rolka. Gdy nasza mysz posłuży nam do grania, wówczas warto dysponować dodatkowymi przyciskami, pod które zaprogramujemy dowolną funkcje, bez potrzeby wciskania jednego z klawiszy na klawiaturze.
  • Profil myszy - Czy wiesz że na rynku znajdziesz urządzenia skierowane zarówno dla osób praworęcznych jak i leworęcznych, ale tez i urządzenia uniwersalne. Dodatkowo duże znaczenie wpływające na nasz komfort będzie miała wielkość myszy. Gdy mamy taką możliwość, sprawdźmy jak mysz leży w naszej dłoni.
  • Dodatki - Rynek oferuje myszki które mogą odciążać nasz nadgarstek, oferować zmienne podświetlenie myszy, ale nie tylko.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl