Jaki wentylator kupić? Co wybrać? Poradnik zakupowy! 0
Jaki wentylator kupić? Co wybrać? Poradnik zakupowy!

Jaki wentylator kupić? Co wybrać? Poradnik zakupowy!

Kto z nas nie lubi lata? No dobra, może ktoś taki się znajdzie, ale już chyba nikt nie lubi ciągłych upałów. Jest to szczególnie uciążliwe w trakcie pracy lub w momencie gdy chcemy odpocząć w domu. Jeżeli jesteś taką osobą, z pomocą przychodzą wentylatory! Sprawdź już teraz nasz poradnik zakupowy.

Rodzaje wentylatorów

Aby przejść do kwestii wyboru odpowiedniego wentylatora, musimy zacząć od omówienia sobie w dużym skrócie rodzajów wentylatorów dostępnych na rynku. Pewnie każdy z nas na myśl o wentylatorze, widzi przed oczami urządzenie wyposażone w okrągłą tarczę z dużymi kręcącymi się śmigłami. Są to wentylatory klasyczne.

Dom mieszkanie wentylator domowy klasyczny

Kolejnym typem wentylatorów, jest wentylator biurkowy. To w zasadzie odmiana klasycznego wentylatora, jednak znacznie mniejszych rozmiarów i odznaczające się trochę mniejszą wydajnością, ale przy tym będące bardziej poręczne.

Jeżeli szukasz urządzenia które nie tylko wyróżniać będzie się elegancją ale i wydajnością, to doskonałym wyborem będzie wentylator kolumnowy. Urządzenie to bardzo często ma wysokość ok. pół metra i nie posiada dużych śmigieł. Wentylator ten doskonale wpasuje się w eleganckich przestrzeniach.

Wśród tych urządzeń znajdzie się również coś dla osób ceniących sobie wzornictwo, takim sposobem przechodzimy do wentylatorów bezłopatkowych. Jak sama nazwa wskazuje, wentylator nie posiada śmigieł, urządzenie to jest zdecydowanie bardziej cichsze od innych rodzajów urządzeń. Musimy jednak mieć na uwadze wyższą cenę, nie zawsze adekwatną do wydajności.

Czym kierować się przy wyborze wentylatora?

Poznaliśmy już najważniejsze rodzaje wentylatorów, teraz czas zastanowić się nad najważniejszymi parametrami i tak przede wszystkim zwracamy uwagę na moc i wydajność. Szukając wentylatora, starajmy się wybierać urządzenia w pobliżu 70W, pozwoli nam to na uzyskanie najlepszej wydajności wentylatora. Kolejnym ważnym czynnikiem jest regulacja prędkości. Mimo iż początkowo może się to wydawać błahe, pamiętajmy że nie zawsze będzie potrzeba korzystania z największej mocy urządzenia. Istotna jest też kwestia regulacji kątów nachylenia. Pamiętajmy też o sprawdzeniu średnicy śmigieł oraz głośności – są to kluczowe kwestie które pozwolą nam na cieszenie się w pełni możliwościami naszego urządzenia.

Jaki wentylator do biura, jaki do wiatrak do domu?

Zacznij od odpowiedzenia sobie na pytanie, gdzie będziesz korzystał z wentylatora. Jego przeznaczenie pomoże Ci wybrać odpowiednie urządzenie.

Jeśli ma to być wentylator do biura, to powinien być przede wszystkim niewielki, ale musi odznaczać się dużą wydajnością. W tym wypadku zdecydowanie polecamy sprawdzenie wentylatora biurkowego z klipsem.

Wybierając wentylator do domu powinniśmy zdecydować się na większy wentylator. Doskonałym wyborem będzie wentylator podłogowy. Zwróćmy jednak uwagę na głośność urządzenia, pozwoli nam to na korzystania z wentylatora nawet w sypialni. Tutaj warto sprawdzić wentylator podłogowy z regulacją wysokości.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl