Jaki ciśnieniomierz kupić do domu? 0
Jaki ciśnieniomierz kupić do domu?

Jaki ciśnieniomierz kupić do domu?

Zastanawiasz się nad wyborem odpowiedniego ciśnieniomierza do domu? W dzisiejszym artykule postaramy się odpowiedzieć jaki ciśnieniomierz wybrać. Sprawdź czy lepszy będzie ciśnieniomierz nadgarstkowy, czy ciśnieniomierz naramienny, a może ciśnieniomierz mechaniczny lub automatyczny?

Ciśnieniomierze dostępne na rynku

Obecnie na rynku znajdziemy dwa główne typy ciśnieniomierzy. Największą różnicą w typach ciśnieniomierzy jest ich sposób dokonywania pomiaru, ale też ceny ceny ciśnieniomierzy. Decydując się na konkretne urządzenie, warto sprawdzić jego specyfikacje, oraz zapoznać się ze sposobem dokonywania pomiaru. To jednak nie wszystko, bowiem każdy ciśnieniomierz może mieć dodatkowe funkcje, które ułatwią dokonywanie pomiaru lub pomogą w systematycznym dokonywaniu pomiarów. Ciśnieniomierz Omron czy ciśnieniomierz Microlife mimo tych samych specyfikacji, mogą różnić się ilością przechowywanych pomiarów w pamięci, lub czasem dokonywania pomiarów.

Pamiętajmy też o tym, że znajdziemy ciśnieniomierze automatyczne oraz ciśnieniomierze mechaniczne. Różnica miedzy tymi urządzeniami jest taka, że ciśnieniomierz automatyczny, jak wskazuje sama nazwa, dokonuje pomiaru automatycznie, bez naszej ingerencji. Ciśnieniomierz automatyczny naramienny będzie doskonałym rozwiązaniem dla osób starszych.

Jaki ciśnieniomierz naramienny?

To najpopularniejszy typ ciśnieniomierzy. Naramienny ciśnieniomierz sprawdzi się doskonale zarówno dla osób starszych jak i najmłodszych, a także dla osób z arytmią. Za sprawą dużej rozpiętości mankietów, możliwe jest ich dopasowanie do dowolnej wielkości ramienia. Odpowiedni ciśnieniomierz naramienny automatyczny pozwala na założenia mankietu, wciśnięcie jednego przycisku i gotowe, urządzenie dokona za nas pomiaru oraz zanotuje dane w swojej pamięci podręcznej. Warto zwrócić uwagę na ciśnieniomierz microlife naramienny, który oferuje szereg dodatkowych funkcjonalności, które sprawdzą się dla osób w każdym wieku.

Ciśnieniomierz automatyczny BP B2 Basic

Jaki ciśnieniomierz nadgarstkowy?

Drugim typem ciśnieniomierzy, jest ciśnieniomierz na nadgarstek który w przeciwieństwie do naramiennych, odznacza się znacznie mniejszymi rozmiarami, dzięki czemu pomiar możemy dokonać nawet na ulicy, zabierając nadgarstkowy ciśnieniomierz do plecaka lub torebki. Ten typ ciśnieniomierza będzie też doskonałym wyborem dla osób z otyłością. Aparaty do mierzenia ciśnienia nadgarstkowego, na początku miały opinie urządzeń z mniejszą dokładnością niżeli urządzenia naramienne, ta opinia jednak bardzo szybko ulega zmianie za sprawą najnowszych rozwiązań na rynku, które oferują bardzo dokładny pomiar.

Ciśnieniomierz automatyczny nadgarstkowy MicroLife BP W90

Ciśnieniomierz automatyczny, półautomatyczny czy ciśnieniomierz manualny?

Mówiąc o ciśnieniomierzach, nie sposób nie wspomnieć o ich mechanice działania. Wyróżnić możemy trzy podstawowe rozwiązania, mianowicie ciśnieniomierz automatyczny, taki jak ciśnieniomierz BP B2 Basic. Rzadziej stosowany ciśnieniomierz półautomatyczny , oraz ciśnieniomierz manualny.

  • Ciśnieniomierz automatyczny – Obecnie jeden z najbardziej popularnych ciśnieniomierzy, wystarczy tylko założyć mankiet na rękę i uruchomić urządzenie. To wszystko, nie musimy robić nic więcej aby dokonać pomiar. Ciśnieniomierze automatyczne same pompują mankiet oraz dokonują pomiaru. Doskonałe rozwiązanie dla osób które nie mają doświadczenia z ciśnieniomierzami.
  • Ciśnieniomierz półautomatyczny – Mimo mniejszej popularności, urządzenia nadal są często spotykane na rynku, ich zasada działania różnicy się od automatycznych ciśnieniomierzy tym, że wymagają ręcznego pompowania mankiet, jednak sam pomiar dokonywany jest automatycznie.
  • Ciśnieniomierz manualny – Ten typ urządzeń wykorzystywany jest najczęściej przez osoby prowadzące praktykę medyczną. Są to najdokładniejsze urządzenia, które pozwalają na dokonania pomiaru nawet na bardzo słabym ciśnieniu, którego nie wyczułby automatyczny pomiar. Dokonywanie pomiarów ciśnieniomierzem manualnym wymaga jednak doświadczenia, wyczucia oraz dobrego słuchu, zaleca się ich stosowanie przez wykwalifikowany personel medyczny.

Dobry ciśnieniomierz, czyli co?

Niestety na to pytanie nie ma jednej konkretnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od naszych potrzeb. Możemy jednak wymienić kilka istotnych warunków, które musi spełnić ciśnieniomierz aby uznać go za godnym polecenia.

  • Dokładny i powtarzalny pomiar – Jest to coś co musi spełnić każdy ciśnieniomierz, w przeciwnym wypadku nie jest to urządzenie które będzie godne polecenia. Wykonując pomiar ciśnienia kilka razy z rzędu, powinniśmy otrzymać jak najbardziej zbliżone pomiary, dzięki czemu będziemy wiedzieć że urządzenie spełnia normy. Należy mieć na uwadze że ciśnienie tętnicze krwi jest wartością zmienną i zależy od wielu czynników. Dlatego zgodnie ze standardem US i UE, ciśnieniomierze dopuszczają błąd pomiaru do 3 mm Hg.
  • Niezawodność - Ciśnieniomierze to urządzenie domowe, które będzie narażone na wiele czynników zewnętrznych. Odpowiednie urządzenie musi odznaczać się odpornością na upadek z małej wysokości, przypadkowe zalanie niewielką ilością wody, ale też oferować odpowiednio długi czas pracy na baterii.
  • Prosta i intuicyjna obsługa – Nawet najlepszy ciśnieniomierz z wieloma funkcjami, nie będzie spełniał swojej funkcji jeżeli jego obsługa okaże się zbyt trudna i nieintuicyjna dla osób starszych lub dorosłych. Dlatego urządzenia godne polecenia powinny wyróżniać się łatwym sposobem dokonywania pomiarów, który będzie dostosowany zarówno dla osób młodszych jak i starszych. Zdecydowanie warto zwrócić uwagę aby urządzenie oferowało czytelny ekran oraz pamięć wyników, dzięki czemu zapomnimy o dokonywaniu zapisów w zeszycie.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl