Po ciemnej stronie mocy - nowe możliwości Chrome 78 0
Po ciemnej stronie mocy- nowe możliwości Chrome 78

Chrome 78 umożliwia wymuszanie ciemnego motywu na stronach internetowych.

To dość istotna nowość, ponieważ do tej pory wymuszenie ciemnego motywu w samym systemie i Chrome nie miało przełożenia na ustawienia poszczególnych stron. Teraz przy pomocy dodatkowej flagi przeglądarka może informować obsługujące ją strony, że użytkownik chce korzystać z ciemnego motyw strony.

Dlaczego nie spróbować?

Jak wymusić ciemny tryb na wszystkich stronach www?

Włączenie tej funkcji jest bajecznie proste i nie wymaga od użytkownika praktycznie żadnej większej wiedzy.

Aby z tej funkcji skorzystać wystarczy w pasku adresu wpisać „chrome://flags” (krok pierwszy), następnie wpisać „Dark Mode” (krok drugi).

dark mode w chrome

 

Następnie należy znaleźć i włączyć jak widać na załączonym zrzucie ekranu. „Force Dark Mode for Web Contents” przestawiając pole kontekstowe w pozycję „Enabled”.

 

chrome ustawienia dark mode

 

Na koniec wystarczy uruchomić przeglądarkę od nowa (można kliknąć w przycisk „Relaunch”, przeglądarka sama to zaproponuje) jak na załączonym screenshocie i strony które występują też w ciemnym motywie powinny ładować się domyślnie w takiej właśnie wersji.

 

chrome relaunch icon

 

Co możesz zyskać przechodząc na ciemną stronę mocy?

Funkcję tą docenią użytkownicy którzy lubią ciemny motyw na stronach www, a trzeba pamiętać że pozwoli to także na oszczędność baterii w laptopach i smartfonach. Urządzenia będą mogły pracować dłużej z dala od ładowarek.

Niech moc będzie z Wami, w wersji ciemnej.

Jeśli jednak chcecie jeszcze więcej ciemności warto włączyć ciemny motyw także w samym systemie. Aby tego dokonać trzeba przejść do Ustawień -> Personalizacja -> Kolory i przestawić domyślny tryb aplikacji na ciemny jak na załączonym zrzucie ekranu. Z pewnością znacząco umili to nocne pracowanie na komputerze, i zredukuje zmęczenie oczu.

 

ustawienie ciemnego motywu windows

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl