Wentylator zwykły czy kolumnowy 0
Wentylator zwykły czy kolumnowy

Wentylator zwykły czy kolumnowy

Wysoka temperatura zaczyna dawać Ci się we znaki? Zastanawiasz się nad zakupem wentylatora, ale nie wiesz jaki wybrać? Pomożemy Ci z wyborem między wentylatorem zwykłym a kolumnowym.

Wentylator kolumnowy

Nim przejdziemy do wyboru odpowiedniego wentylatora. Musimy omówić sobie te dwa rodzaje wentylatorów. Zacznijmy od tego że wentylator kolumnowy jest często droższy od wentylatora stojącego. Konstrukcja wentylatora kolumnowego odznacza się tym, że małe skrzydełka ulokowane są jedno pod drugim, a całość przymocowana jest do obracającego się walca. Dlatego urządzenie jest wysokie i wąskie, przez co zajmuje znacznie mniej miejsca. Dodatkowo urządzenia odznaczają się nowoczesnym designem, przez co pasują do dizajnerskich wnętrz czy biur. Na minus zasługuje brak możliwości zdejmowalnej obudowy, przez co nie mamy możliwości wyczyszczenia urządzenia.

Wentylator stojący czyli zwykły

Na wstępie musimy zaznaczyć duży atut wentylatorów stojących, czyli często określanych jako zwykłe, jest ich cena. Wentylator zwykły jest znacznie tańszy niżeli wentylator kolumnowy, dodatkowo są to najczęściej spotykane wentylatory na rynku. Urządzenia niestety nie mają tak dużo funkcji jak nieco droższe wentylatory kolumnowe. Ich niewątpliwym minusem jest jednak głośniejsza praca. Przy wyborze wentylatora, pamiętajmy o zwróceniu uwagi na moc oraz średnice czaszy, które są kluczowym czynnikiem w pracy wentylatora stojącego. Dodatkowo jest też wentylator biurkowy, to mniejsza wersja wentylatora stojącego.

Wentylator stojący czy kolumnowy? – Podsumowanie

Możemy teraz przystąpić do odpowiedzenia sobie na pytanie jaki wentylator wybrać. Dużo zależy tutaj od naszego zapotrzebowania oraz budżetu. Jeżeli nie chce wydawać znacznej sumy, a zależy nam wyłącznie na ochłodzie, wówczas warto zdecydować się na wentylator stojący. Gdy stawiamy na wygląd i wydajność, wtedy doskonale sprawdzi się wentylator kolumnowy.

Masz dodatkowe pytania? Nie wiesz nadal jaki wentylator wybrać? Nie zastanawiaj się i napisz do nas, bardzo chętnie pomożemy z wyborem odpowiedniego urządzenia!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl