Refundacja 500 zł, kto skorzysta? Kto nie dostanie pieniędzy? 0
Refundacja 500 zł, kto skorzysta? Kto nie dostanie pieniędzy?

Refundacja 500 zł, kto skorzysta? Kto nie dostanie pieniędzy?

Ministerstwo edukacji opublikowało projekt, który wprowadza refundację dla nauczycieli prowadzących zdalnie zajęcia w wysokości 500zł. Kto może skorzystać z refundacji? Jakie dokumenty należy przedstawić oraz co trzeba zrobić aby otrzymać refundację? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Co zrobić aby otrzymać wniosek?

Każdy nauczyciel chcący otrzymać refundację, musi złożyć wniosek wraz z imiennymi rachunkami w szkole w której jest zatrudniony. Należy pamiętać, że jeżeli pracujemy w kilku placówkach, wówczas składamy wniosek tylko w jednej placówce. Rachunki i faktury przedstawione przez nauczyciela, obejmą okres od 1 września do 7 grudnia 2020 roku. Musimy pamiętać o konieczności przedstawienia imiennych dowodów zakupu, jest to niezbędne do poprawnego uzupełnienia wniosku o refundację wydatków. Zwrot środków następuje do końca bieżącego roku. Wniosek może zostać złożony wyłącznie jeden raz.

Wszyscy nauczyciele starający się o dofinansowanie, muszą złożyć wnioski najpóźniej do 8 grudnia br. u dyrektora szkoły lub placówki w której obecnie pracuje. Wniosek musi zawierać takie dane jak:

  • Imię i nazwisko z numerem PESEL nauczyciela,
  • Informacje o rodzaju zakupionego sprzętu lub oprogramowania czy usługi razem z poniesionym kosztem,
  • Podpis wnioskodawcy.

Jeżeli nauczyciel zatrudniony jest w kilku placówkach, wtedy do wniosku należy dołączyć oświadczenie, że nie złożył i nie złoży podobnego wniosku w innych placówkach w których jest zatrudniony.

Co obejmuje refundacja w ramach 500zł?

Rozporządzenie bardzo szczegółowo uwzględniło co konkretnie obejmuje refundacja. Znajdziemy tak wiele rodzajów sprzętu, materiałów oraz oprogramowania. Są to m.in.: komputery przenośne, kamery internetowe, słuchawki, tablety, ładowarki, głośniki czy pamięci zewnętrzne. Co ciekawe, refundacją objęty został również koszt poniesiony z tytuły mobilnego internetu.

Refundacja może wynieść maksymalnie 500 zł i przysługuje na sprzęt, oprogramowanie lub usługi zakupione w okresie od dnia 1 września 2020 r. do dnia 7 grudnia 2020 r. Nie obejmie więc wiosny, gdy nauczyciele musieli prowadzić zdalne lekcje i to wtedy najwięcej inwestowali w sprzęt, oprogramowanie i internet.1

Kto skorzysta z refundacji?

Niestety nie wszyscy nauczyciele będą mogli skorzystać z refundacji, ponieważ pieniądze rządowe nie trafią do wszystkich nauczycieli, którzy za własne pieniądze kupili sprzęt, a tylko do tych, którzy zatrudnieni są w jednostce systemu oświaty w dniu 2 listopada 2020 roku, oraz w dniu wypłaty dofinansowania.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl