Laptop gamingowy – G1650-17PL70 – Porządna wydajność w dobrej cenie. 0
Laptop gamingowy – G1650-17PL70 – Porządna wydajność w dobrej cenie.

Laptop gamingowy – G1650-17PL70 – Porządna wydajność w dobrej cenie.

Ten nietuzinkowy laptop znajdziecie w ofercie Dream Machines na ich stronie internetowej. Jest to polska firma, która od 2015 roku tworzy sprzęt dla graczy wykorzystujący najlepsze dostępne rozwiązania technologiczne, kierując się przy tym najnowszymi trendami. W krótkim czasie poza laptopami, swoją ofertę zdążyli już poszerzyć o myszki gamingowe, podkładki, gamingowe klawiatury mechaniczne.

 

 

Co urzeka na zawnątrz?

Nie oszukujmy się, nikt nie siada do laptopa na kilka sekund, tylko przeważnie na kilka godzin. Dlatego dobrze by było aby urządzenie dobrze się prezentowało. Recenzowany laptop okuty został w obudowę przyjemną dla oka. Obudowa jest wykonana z lekko zmatowionego plastiku koloru czarnego, która nadaje mu klasycznej elegancji a tym samym podkreśla modny kształt urządzenia. Dzięki czemu laptop nie wygląda jak świąteczna choinka i spokojnie można go zabrać ze sobą na ważne spotkanie. Przy okazji obudowy warto poruszyć temat jednej z istotniejszych cech urządzenia jego wagę, a waży on zaledwie około 2,5 kg.

Podświetlenie, tak ale w dobrym guście

Podświetlenie w tym modelu laptopa Dream Machines znajdziemy w dwóch miejscach są to klawiatura oraz przycisk uruchomienia laptopa. Pod klawiszami poswietlenie ma komfortową intensywność i jasność, kolory przyjemnie mienią się, pozostawiając przyciski czytelne. Barwę podświetlenia klawiatury można oczywiście zmienić w oprogramowaniu. Klawiatura jest także wygodna. Klawisze posiadają właściwej wielkości symbole. Co wchodzi w skład klawiatury? Jest to między innymi Num Pad ułatwiający wpisywanie długich ciągów cyfr. Oprócz tego znajdziemy tutaj klawisze odpowiadające za wywoływanie różnych funkcji, które możemy użyć za pomocą klawisza Fn. Oczywiście nie zabrakło też klasycznych strzałek. Klawiatura jako całość robi dobrze zorganizowanej przestrzeni, do której szybko można się przyzwyczaić. Jakościowo też nie mam jej nic do zarzucenia. Przede wszystim jest komfortowa.

Co oprócz tego umieszczono?

Znajdziemy tutaj: wejście na audio jack 2 w 1, wejście do podłączenia mikrofonu, port USB 3.2 pierwszej generacji, USB 3.2 drugiej generacji, USB 3.2 drugiej generacji typu C, a także port USB 2.0. Warto zaznaczyć, że wejście na kabel Ethernet,, port HDMI z HDCP , gniazdo ładowania, a także na Mini Display port 1.4 zaimplementowano z tyłu obudowy co sprawia, że w nie będą plątać się po biurku. Przy okazji modułów umieszczonych w laptopie warto poruszyć także kwestię video konferencji. Sama kamerka znajduje się pośrodku górnej ramki. Fajnym dodatkiem na pewno jest także umieszczenie w urządzeniu slotu na kartę, który na pewno przypadnie do gustu fanom fotografii.

 

A jak się ma grafika?

To jeden z tych aspektów przy wyborze laptopa, który bezpośrednio przekłada się na doznania z rozgrywki. Ten model laptopa gamingowego został wyposażony w matrycę o wielkości 17.3 cali WVA, o rozdzielczości FULL HD (1920x1080) oraz częstotliwości odświeżania 144Hz. Taka wielkość matrycy znacząco ułatwia nie tylko pracę, ale wpływa na większy komfort rozgrywki w na przykład grach z otwartym światem, czy weekendowych seansach filmowych. Większa matryca to także lepsze bo większe kąty widoczności oraz wysoki komfort użytkowania. Co do zakresu barw jest ona na odpowiednim poziomietak abyś mógł czerpać pełną przyjemność z rozgrywki.

Procesor Intel 11 generacji – siła napędowa

Siłą napędową tego modelu jest procesor 11 generacji Intela, a dokładnie procesor Intel i5-11400H. Procesor ten wyposażono w 6 rdzeni oraz 12 wątków, zaś w trybie Turbo Boost osiąga wynik aż do 4,5 GHz. Co wpływa pozytywnie na wydajność laptopa. Oprócz tego procesor Intel 11 generacji oferuje także szybszą łączność oraz inteligentne przydzielanie mocy dzięki wbudowanej funkcji sztucznej inteligencji (AI). Na pokładzie umieszczono też kartę graficzną Nvidii GeForce® GTX 1650, dysk 4 GB VRAM oraz 16 GB (DDR4, 3200 MHz), którą możemy zwiększyć aż do 64 GB w konfiguratorze na stronie Dream Machines. Umieszczony w laptopie G1650-17PL70 procesor Intel i5-11400H posiada większe osiągi względem poprzedniej generacji i tak jak już wspomniałem, znacząco w pozytywny sposób wpływa na wydajność laptopa, a karta graficzna sprawia, że rozgrywka jest dużo bardziej płynna. Może nie koniecznie zagramy na wymaksowanych ustawieniach w CyberPunka 2077, ale laptop na pewno umożliwi nam nadal rozgrywkę w nowsze tytuły, tak aby granie nadal sprawiło nam dużo frajdy.

Dream Colling

To system chłodzenia, który całkiem dobrze radzi sobie z obniżaniem temperatury lurządzenia, co wpływa na zmniejszenie częstotliwości pojawiania się zbyt wysokich temperatur, a w efekcie przegrzewaniu się podzespołów. Zaimplementowane dodatkowe heatpipy, które znajdziemy zaimplementowane w laptopie gamingowym G1650-17PL70 sprawiają, że system chłodzenia potrafi zejść do niższych temperatur niż niektóre konkurencyjne modele, co jest dużym plusem tego systemu chłodzenia. Warto pamiętać o możliwości dobrania pasty termo przewodzącej, która też wpływa na obniżenie temperatury urządzenia.

 

Podsumowując

W tej cenie na moment pisania tej recenzji 4199 zł otrzymujemy laptop gamingowy, który na pewno spodoba się wielu osobom, chociażby ze względu na umieszczone w nim przyzwoite podzespoły oraz optymalną cenę. Recenzowany laptop umożliwia komfortową rozrywkę w nowszych tytułach, oglądanie seriali na Netflixie i pracę czy to w domy, czy w podróży pociągiem.

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl