Mysz pionowa do komputera, czy warto ją kupić ? Porównanie dwóch myszek wertykalnych. 0
Mysz pionowa do komputera, czy warto ją kupić ? Porównanie dwóch myszek wertykalnych.

Spis Treści:

  1. Cena za pionowe myszki komputerowe

  2. Myszka przewodowa czy bezprzewodowa

  3. Mysz wertykalna czym się różni od zwykłego gryzonia?

  4. Mysz pionowa, idealna na problemy z nadgarstkami

  5. Mysz bezprzewodowa z niezawodnym połączeniem radiowym

  6. Podsumowanie

 

1. Cena za Pionowe Myszki Komputerowe

Niezależnie od wielkości, za Mysz Komputerową DIGITUS DA-20155 zapłacimy około 65 zł w wersji bezprzewodowej, a za Mysz Komputerową Media-tech Vertic MT1122 58 zł w wersji przewodowej. Jest to więc mysz średniej klasy – ale z pewnością fajna.

Z pewnością każdy kto gra w gry komputerowe jest świadomy, że dobra Mysz Gamingowa kosztuje około 250 zł, a nawet i więcej. Przy myszce wertykalnej, płacisz za lekką (85 g) wytrzymałą myszkę z gumową powłoką, która zapobiega ześlizgiwaniu się ręki podczas długiej pracy. Jej kształt odciąża stawy i zapewnia miękkie ruchy.

 

2. Myszka Przewodowa czy Bezprzewodowa ?

To czy chcemy kupić mysz przewodową czy mysz bezprzewodową musimy kierować się własnymi preferencjami w ich wyborze. Nowoczesne ergonomiczne myszy mogą być obsługiwane bezprzewodowo oraz przewodowo. Mysz Bezprzewodowa, oszczędza wszelkie kable, które przeszkadzają lub po prostu irytują.

 

3. Mysz wertykalna czym różni się od zwykłego gryzonia?

Ergonomiczne myszy znacznie różnią się kształtem od innych gryzoni, a często są one skonstruowane w kształcie, który wydaje się trudny w użyciu. W praktyce jednak mysz ergonomiczna odciąża nadgarstek, dzięki czemu idealnie dopasowuje się do kształtu dłoni. Niektóre z tych urządzeń wyglądają jak wysokie, płaskie kule, podczas gdy inne wyglądają jak joysticki. Wszystko to sprawia, że na pierwszy rzut oka wydają się bezużyteczne - ale zdanie można zmienić już po kilku pierwszych godzinach ich używania.

Ergonomia myszy obejmuje również działanie kółka przewijania i klikania przycisków. Kółka mają różne tekstury, różne odstępy, a także posiadają przycisk (tzw. środkowy przycisk myszy). Z drugiej strony podstawowe przyciski myszy są miękkie i wyciszone.

 

4. Mysz Pionowa, idealna na problemy z nadgarstkami!

Myszy pionowe, zwane również myszkami ergonomicznymi, są odpowiednie dla problemów z nadgarstkiem (takich jak zapalenie stawów) lub dla tych, którzy chcą im zapobiec (na przykład dlatego, że pracują przed komputerem przez cały dzień i obawiają się, że wpłynie to negatywnie na ich zdrowie ). Charakteryzują się nietypowym kształtem zaprojektowanym tak, aby zmniejszyć zmęczenie dłoni i zapewnić komfort pracy nawet podczas długotrwałego użytkowania. Naszym zdaniem są to bardzo ciekawe urządzenia, dlatego postanowiliśmy przygotować ten wertykalny ranking myszy na rok 2022.

 

5. Mysz bezprzewodowa z niezawodnym połączeniem Bluetooth

Wśród wielu myszek bezprzewodowych, które można znaleźć na polskim rynku, na szczególną uwagę zasługuje konstrukcja, która łączy się z komputerem przez Bluetooth. W przeciwieństwie do klasycznych myszy bezprzewodowych nie wymagają do działania dodatkowego nadajnika USB. To rozwiązanie jest szczególnie wygodne dla użytkowników laptopów, ponieważ nie muszą oni na stałe zajmować portu USB nakładką na myszkę. Nie muszą się też martwić, że go zgubią. Przed zakupem tego typu myszy warto jednak sprawdzić, czy laptop, na którym jest używana, ma wbudowany moduł Bluetooth, który pozwoli na bezproblemowe sparowanie obu urządzeń.

W nowszych laptopach wbudowany odbiornik bluetooth jest prawie standardem, ale w starszych laptopach może go brakować. Co prawda problem ten można rozwiązać w prosty sposób, kupując dodatkowy moduł bluetooth, ale takie rozwiązanie wiązałoby się z dodatkowymi kosztami, jednocześnie gwarantując zerowy zysk z posiadania myszy bluetooth, ponieważ dodatkowy odbiornik nadal zajmowałby jeden z portów USB. Warto również zauważyć, że w praktyce myszy Bluetooth są często znacznie droższe niż porównywalne myszy bezprzewodowe z tradycyjnymi odbiornikami radiowymi.

 

6. Podsumowanie

Mamy nadzieję, że jeśli interesują Cię myszy pionowe, ten ranking pomoże Ci podjąć właściwą decyzję zakupową. Jak widać, na chwilę obecną nie ma zbyt dużego wyboru myszy ergonomicznych, a przepaść cenowa między topowymi produktami a innymi jest dość duża. Ile dana osoba jest w stanie wydać i jakie obawy są najbardziej zaniepokojone, każdy musi sam zdecydować.

Pamiętajmy jednak, że jeśli zależy nam na rozsądnej cenie, będziemy musieli pójść na pewne kompromisy, a w praktyce może okazać się niemożliwe znalezienie myszy, która łączyłaby zalety wszystkich urządzeń dostępnych na rynku. Dlatego ważne jest, aby wybierać te elementy, które naszym zdaniem są najważniejsze i szukać urządzeń, które zagwarantują nam jak najwięcej ważnych funkcji. Nasza lista najlepszych myszy do 100 zł może pomóc w wyborze dobrej jakości myszy ogólnego przeznaczenia.

Z perspektywy gracza, grafika czy użytkownika domowego kształt myszy jest bardzo, bardzo ważny. Nawet najlepsza i najdroższa mysz jest bezwartościowa, jeśli nie mieści się w dłoni lub w sposobie, w jaki ją trzymasz.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl