Kamery samochodowe

Kamera samochodowa

Kamera samochodowa to urządzenie, które umożliwia kierowcom nagrywanie otoczenia w trakcie jazdy. Najnowsza wideo kamera samochodowa potrafi być wyposażona w szereg nowoczesnych funkcji, które umożliwiają łatwe i szybkie operowanie kamerą. Kamerka samochodowa może być wykorzystywana na wiele sposobów, w tym jako zwykła kamera samochodowa do nakręcenia filmów z jazdy, ciekawego wideo z wakacji  czy też jako kamera do parkowania tyłem. Należy jednak pamiętać, że najczęściej kamerka samochodowa wykorzystywana jest do udokumentowania ewentualnych zdarzeń drogowych.

Kamery do samochodów - na co zwrócić uwagę?

Kamera samochodowa ze względu na swoją ogromną popularność, cieszy się też dużym zainteresowaniem ze stronu producentów, dzięki czemu na rynku pojawia się szereg nowych rozwiązań, które zwiększają możliwości kamery do samochodów. Decydując się na wybór kamery do aut, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów:

  • Zapisywanie w pętli - Jest to funkcja, która umożliwia stałe zapisywanie obrazu, nadpisując wcześniejsze nagrania. To doskonałe rozwiązanie jeżeli nie dysponujemy duża kartą pamięci i nie chcemy często czyścić kamery do samochodow
  • Rozdzielczość - Sprawa jest bardzo prosta, im większa rozdzielczość, tym lepiej ponieważ uzyskujemy wyraźniejszy obraz.
  • Pojemność karty pamięci - Na nic nam duża rozdzielczość nagrywania i wyraźny obraz jeżeli nasza kamera samochodowa nie pozwala na korzystanie z dużych kart pamięci, ograniczając tym samym ilość i czas nagrań z kamery. Wybierajmy urządzenia oferujące dużą pojemność kart pamięci.
  • Czujnik ruchu - Kamera pozostanie automatycznie uruchomiona i zacznie nagrywanie, gdy wykryje ruch przed obiektywem. Bardzo przydatna funkcjonalność w trakcie postoju na parkingu lub w momencie wykrycia włamania.

Nie są to wszystkie parametry i funkcjonalności jakie mogą nam zaoferować kamery samochodowe, a na rynku znajdziemy urządzenia które wykorzystują moduł GPS, aktualny czas nagrywania i nie tylko.

Rejestratory samochodowe - Kiedy warto posiadać?

Rejestrator samochodowy to doskonałe urządzenie zwiększające bezpieczeństwo naszego samochodu zarówno w trakcie jazdy, jak i postoju. Video rejestratory samochodowe będą też przydatne na wypadek kolizji samochodowej, ale także w wypadku bezprawnego zatrzymania przez policję. Rejestratory samochodowe mogą być ważnym dowodem dla ubezpieczyciela. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl