Karta graficzna XFX RX 6400 – dobra wydajność w przystępnej cenie 0
Karta graficzna XFX RX 6400 – dobra wydajność w przystępnej cenie

Karta graficzna XFX RX 6400 dobra wydajność w przystępnej cenieAMD RDNA 2 Karta graficzna XFX Radeon RX 6400 o Architekturze RDNA 2 po raz pierwszy zaprezentowana została na rynku w roku 2019, i od czego czasu jest stale modyfikowana i ulepszana. W dzisiejszych czasach stanowi podstawę konstrukcji gamingowych kart graficznych przystosowanych do gier lub konsol Xbox i PlayStation. AMD RDNA 2 jest uważana na przełomową technologię która prezentuje doskonałą jakość co przekłada się na wysokie osiągi w grach AAA.GDDR6 vs GDDR5 Największa różnica między nimi jest widoczna podczas przesyłania danych. GDDR6 potrafi przesyłać dane nawet 2 razy szybciej niż GDDR5

Pamięć GDDR6 zużywa również mniej energii od poprzednika. 

Użycie GDDR6 w taniej karcie graficznej jest czymś nowym i rzadko spotykanym.

 

Cena - Niska cena prezentowanej karty graficznej jest ogromnym plusem biorąc pod uwagę technologię i osiągi które prezentuje. Jest zdecydowanie najlepszą kartą graficzną w tej cenie. Na tle kilkaset zł droższego GTXa 1650 karta wypada bardzo dobrze, prezentując podobne (często lepsze) osiągi w grach.

 

Wsparcie Ultra HD 4K Gamingowa karta graficzna RX 6400 jest przystosowana do grania w gry w rozdzielczości Ultra HD, dobrze się prezentuje w tytułach takich jaki: CS:GO, GTA V, Battlefield V, Fortnite i wiele więcej. Dzięki obsłudze 8K nie powinno być również problemu z używaniem karty za parę lat gdy wyświetlacze nowej generacji przejmą rynek. 

 

RayTracing Karta graficzna XFX Radeon RX 6400 obsługuje napędzany hardware-owo RayTracing, co jest ewenementem wśród akceleratorów w tym przedziale cenowym. Już nie musisz kupować drogiego, masywnego RTX-a, aby skorzystać z najnowszych zdobyczy technologicznych takich jak odbicia promieni słonecznych, której efektem jest najbardziej realistyczna animacja cieni i odbić.

 

Podsumowanie – Na koniec należy sobie zadać pytanie. 

Czy warto inwestować w tą kartę graficzną? Czy jest w tej cenie jakiś lepszy zamiennik? 

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi tak, jeśli rozważacie zakup całkiem taniej karty graficznej, i nie nie ma innej karty w tej cenie która jest w stanie nam zaoferować tyle ciekawych i przydatnych funkcji. 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl