Jakie akcesoria przydadzą się dla młodych rodziców? 0
Jakie akcesoria przydadzą się dla młodych rodziców?

Jakie akcesoria przydadzą się dla młodych rodziców?

Narodziny dziecka to zawsze niesamowite wydarzenie, dlatego warto się na nie odpowiednio przygotować. W dzisiejszym artykule podpowiemy co może nam ułatwić dbanie o naszą pociechę. Będzie to odpowiedź zarówno dla młodej mamy jak i przyszłego taty. Jak w takim wypadku przygotować się na narodziny nowego członka rodziny?

Coś dla mamy

Poród to niesamowite doświadczenie dla każdej kobiety. Ciało każdej kobiety zmienia się w trakcie trwania ciąży ale i tuż po porodzie. Dlatego bardzo ważnym powinno być dla nas odpowiednie zadbanie o komfort. Jako że ciało pod wpływem działania hormonów relaksyny, rozluźnia stawy i sprawia że ubrania oraz bielizna przestają pasować. To dlatego warto zdecydować się na zakup odpowiedniej bielizny jeszcze przed porodem, należy zwrócić uwagę na wykorzystanie materiałów możliwie najbardziej naturalnych, ale i oddychających. Możliwie jak najbardziej unikajmy materiałów wykonanych z poliestru. Już po samym porodzie, każda karmiąca mama powinna zastanowić się nad stanikiem do karmienia. Biustonosz do karmienia piersią to idealne rozwiązanie dla każdej mamy, staniki wyposażone są w łatwo odpinana miseczkę. Pamiętajmy aby dobrze dobrać stanik, ponieważ źle dobrany, złej jakości stanik może powodować duży dyskomfort  i negatywnie wpływać na całokształt figury.

Matka z dzieckiem na rękach

Wybierzmy laktator

Mimo iż przyszli rodzice bardzo często na początku przygotowań skupiają się na zakupach akcesoriów i sprzętów dla dzieci, tak warto zdecydować się od razu na zakup laktatora. Co ciekawe, okazuje się że 80% rodziców kupuje laktator już po porodzie i często zakup ten niestety jest nieprzemyślany. Dobry laktator elektryczny możemy kupić już w bardzo przystępnych cenach. Zakup ten może znacznie zwiększyć komfort w pierwszych dniach po porodzie. Dodatkowo, laktatory sprawdzają się idealnie w momencie powrotu młodej mamy do pracy, kiedy konieczne jest nakarmienie maluszka podczas pobytu młodej mamy w pracy.

A co z termometrem?

Niestety najmłodsze dzieci nie mają jeszcze odpowiednio wykształconej bariery ochronnej, dlatego warto zdecydować się już znacznie wcześniej na zakup odpowiedniego termometru. Na rynku znajdziemy wiele termometrów, zarówno tradycyjnych jak i bezkontaktowych. Najlepszym wyborem będzie termometr bezdotykowy dla dziecka, dzięki któremu w bardzo szybki sposób dokonamy pomiaru temperatury nawet najmniejszym i najmłodszym dzieciom. Wystarczy tylko wcisnąć przycisk start i już w przeciągu kilku krótkich sekund otrzymamy informacje o temperaturze. Dodatkowo najnowsze urządzenia umożliwiają zapisywanie pomiarów w pamięci urządzenia, przez co nie ma potrzeby zapisywania wyników na kartkach, bowiem wszystko mamy w jednym urządzeniu. Najmłodsze dzieci z powodu swojej ruchliwości, mogą skutecznie utrudniać dokonanie pomiaru, dlatego korzystanie z tradycyjnych termometrów może być bardzo utrudnione.  

Walczmy z infekcjami

Jak pisaliśmy wyżej, niestety dzieci narażone są na wszelkie czynniki chorobowe, dlatego warto wyposażyć się w akcesoria które skutecznie pozwolą nam walczyć z wszelkimi infekcjami i chorobami. Jednym z takich akcesoriów jest inhalator dla dziecka. Urządzenia te pozwalają na podawanie lekarstw dla najmłodszych, bez obaw o aplikacje, bowiem lek trafia od razu do płuc naszego dziecka. Zadaniem inhalatorów jest podawanie lekarstw w rozpylonej postaci, dzięki czemu są łatwiej przyswajane przez organizm dziecka ale i dorosłych.

W drogę!

Chyba każdy młody rodzic zdaje sobie sprawę jak bardzo ważna jest odpowiednie torba w której będziemy mogli pomieścić najważniejsze akcesoria, które będą przydatne zarówno dla malucha, jak i dla młodej mamy.  Zwróćmy uwagę na pojemność, materiał z którego została wykonana torba podróżna, oraz czy torba jest wygodna do transportu.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl