Jaki termometr wybrać? 0
Jaki termometr wybrać?

Jaki wybrać termometr?

Obecnie sprzedawane termometry są już znacząco inne niż tradycyjne rtęciowe, wycofane przez unijną dyrektywę z 2007 r. która zakazała ich produkcji ze względu na szkodliwy wpływ rtęci. Dziś sprzedawane termometry są łatwiejsze w użyciu i bezpieczniejsze dla człowieka. Dodatkowo wyposażone zostały w czytelne wyświetlacze, są wodoodporne, szybko mierzą temperaturę i co najważniejsze ich oferta jest w internecie bardzo bogata. Sprawdź które termometry najlepiej wybrać! Zobacz jaki termometr wybrać.

Termometry elektroniczne tradycyjne

To najbardziej popularna rodzina produktów, i jednocześnie najtańsza, należy jednak pamiętać że musimy tutaj pójść na pewne kompromisy. Są wśród nich modele tradycyjne, do mierzenia temperatury pod pachą, w ustach czy w odbycie, a także takie do mierzenia przy uchu lub nawet czole. Są one najbardziej uniwersalne, bo nadają się dla każdej grupy wiekowej - choć dla dziecka rozsądnym krokiem byłby zakup termometra z elastyczną końcówką. Czas pomiaru to od kilku sekund do nawet kilku minut w zależności od modelu, dokładność pomiaru wynosi z dokładnością do ±0,1°C. Niska cena powoduje że część z nich jest słabo wykonana, awaryjna, i po duższym czasie precyzja pomiaru staje się gorsza.
 
Doskonałymi przykładami takich termometrów są:
 
Oraz:
 

Termometr elektroniczny bezdotykowe

Termometr bezdotykowy, sensoryczne to obecnie rozwiązanie cutting-edge wśród dostępnych urządzeń do pomiaru temperatury ciała. Wykorzystanie pasma podczerwieni powoduje że pomiar jest bardzo precyzyjny i komfortowy także dla bawiącego się niegrzecznego dziecka. Termometr tego typu wystarczy przyłożyć do dowolnej części ciała na odległość kilku cm, góra kilkunastu i wynik uzyskujemy w kilka sekund. Precyzja takiego pomiaru waha się w granicach od ±0,1°C do ±0,01°C. Tego typu termometry są polecane głównie dla dzieci, ale są także bardzo wygodne dla dorosłego człowieka lub starszej osoby. Dziecko nawet nie zorientuje się co się dzieje, i nie będzie robiło żadnych problemów, co pomoże nerwowym rodzicom w zachowaniu względnego spokoju. Kolejną zaletą termometrów sensorycznych jest możliwość pomiaru temperatury jedzenia, wody do kąpieli a czasem nawet powietrza. Ich jedyną wadą jest nieco wyższa cena niż w przypadku tradycyjnych elektronicznych termometrów, ale kupujesz jakość która się opłaca. Z polecanych przez nas produktów, warto zwrócić uwagę na termometr NC 200.
Te i inne produkty znajdziesz w naszym sklepie. Jeżeli masz problem z wyborem odpowiedniego termometru, napisz do nas i chętnie pomożemy z wyborem!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl