Gdzie utylizować stary komputer? 0
Gdzie utylizować stary komputer?

Gdzie utylizować stare komputery?

Technologia rozwija się w bardzo szybkim tempie, dlatego nowsze sprzęty elektroniczne,  po krótkim czasie potrafią stać się przestarzałe i wymagać wymiany. Najszybciej doświadczyć możemy tego przy komputerach. Co zrobić jeżeli nasz komputer wymaga wymiany? Gdzie utylizować komputery? Jak wygląda utylizacja starych komputerów? Sprawdź co należy zrobić ze starym sprzętem elektronicznym który zalega w naszych domach!

Czy komputer można wyrzucić do odpadów zmieszanych?

Mimo że może się nam wydawać, że komputer idealnie pasuje do odpadów zmieszanych, tak jest to zły tok myślenia. Prawo skutecznie zabrania wyrzucania komputerów do tradycyjnych odpadów, bowiem komputery stacjonarne to elektrośmieci, a te muszą zostać poddane procesowi utylizacji. Wyrzucając komputer do tradycyjnych śmietników, musimy liczyć się z groźbą otrzymania mandatu w wysokości nawet 5000 zł albo i większy. To jednak troska o środowisko oraz życie ludzi i zwierząt powinna stanowić dla nas szczególną motywację do odpowiedniego recyklingu elektrośmieci.

Gdzie oddać komputer do utylizacji?

Decydując się na utylizację komputera stacjonarnego, mamy do wyboru trzy sposoby/miejsca w które możemy oddać komputery:

  1. Punkt odbioru elektrośmieci – Aby znaleźć odpowiedni punkt zbiórki elektrośmieci, warto sprawdzić stronę naszego lokalnego urzędu miasta, w którym powinny znaleźć się takie informacje.
  2. Sklep komputerowy – Bardzo często moment kupna komputera, jest następstwem wymiany starego zestawu komputerowego. W takim wypadku możemy rozważyć pozostawienie starego komputera w miejscu w którym kupujemy nowy komputer. Warto zapytać o taką możliwość w momencie dokonywania zakupu.
  3. Przekazać dla potrzebujących – Wymieniasz komputerów ponieważ obecny jest zbyt wolny? Rozumiemy to! Warto jednak w takim wypadku rozważyć przekazanie starego komputera innym potrzebującym osobą, lub po prostu sprzedaż zestawu, dzięki czemu unikniemy tworzenia kolejnych elektrośmieci, a nasz stary komputer zyska nowe życie!

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl