Domowe sposoby na niższe rachunki za prąd 0
Domowe sposoby na obniżenie kosztów energetycznych

Twoje rachunki poszybowały w górę? Chcesz ograniczyć wydatki na energię w 2020? Jeśli tak to mamy dla Ciebie proste domowe sposoby na obniżenie kosztów energetycznych. Sprawdź nasze rozwiązania!

Koniec z trybem czuwania

Chcesz zmniejszyć koszty jakie generują Twoje sprzęty elektroniczne? Zacznij od wyłączania sprzętu elektronicznego i zrezygnowania z trybu czuwania. Jedna mała lampka odpowiadająca za sygnalizowanie gotowości do pracy, potrzebuje czasem w ciągu godziny 2 waty prądu. Mimo iż wydaje się to mało, to jednak przy większej ilości sprzętu oraz po pomnożeniu przez setki lub tysiące godzin, wówczas liczba ta robi się duża. Dobrym rozwiązaniem w tym wypadku będzie listwa zasilająca, które pomogą nam z szybkim odłączeniem wszystkich sprzętów od zasilania.

Wymiana żarówek

Żarówki ledowe mogą przynieść rewelacyjne efekty! Minusem wymiany żarówek na ledowe jest taki, że wiąże się to ze sporym kosztem zakupu. Wymiana żarówek sprawi że nasze rachunki znacznie się zmniejszą, pamiętajmy jak często z nich korzystamy i jak często zapominamy gasić światła.

Rozsądne korzystanie ze sprzętów kuchennych

Czajnik elektryczny to prawdziwy pożeracz energii, dlatego należy pamiętać aby przy grzaniu wody na jedną szklankę, nie napełniać go ponadto. Jest to częsty błąd, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Podobnie sprawa wygląda z płytą ceramiczną, pamiętajmy aby dobierać odpowiednią wielkość pola grzewczego do wielkości naczynia. Pozwoli to nam na znaczne zmniejszenie wydatków.

Energooszczędny sprzęt

Czy w trakcie kupowania sprzętu elektronicznego sprawdzacie jego klasę energetyczną? Jeśli nie, to robicie bardzo poważny błąd. Mianowicie urządzenia z niską klasą energetyczną, mogą generować bardzo wysokie koszty w porównaniu do nowoczesnych sprzętów wyróżniających się wysoką klasą energetyczną.

Dodatkowo warto wyposażyć się w cyfrowy licznik zużycia energii, czyli watomierz. Pozwoli to nam na sprawdzenie które z naszych sprzętów są najbardziej prądożernę.

Podsumowanie

Zapewne o większości z tych czynności już słyszeliście, musimy jednak pamiętać aby wprowadzać je w życie. To dzięki nim nasze rachunki zostaną znacznie ograniczone. Macie jakieś inne sposoby na obniżenie rachunków za prąd? Czekamy na Wasze komentarze.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl