Co to jest Phishing i jak się przed nim uchronić w Święta ? 0
Co to jest Phishing i jak się przed nim uchronić w Święta ?

Świąteczne bezpieczeństwo w zakupach przez sklep internetowy.

Co to jest Phishing i jak się przed nim uchronić ?

 

  1.  Co to jest Phishing

  2.  Phishing, na jakiej zasadzie działa?

  3.  Aplikacja mobilna, a Phishing

  4.  Jak uchronić się przed Phishingiem?

 

Co to jest Phishing? 

Phishing to jeden z najpopularniejszych ataków w których oszuści podszywający się najczęściej pod największe firmy kurierskie, wysyłają na naszą skrzynkę pocztową (e-mail) lub SMS informującą, na przykład o takiej treści: Twoje zamówienie zostało wstrzymane z powodu niedopłaty za przesyłkę 2,50 PLN. Prosimy o uregulowanie należności.

Musisz zawsze pamiętać, że wszystkie wiadomości phishingowe, zostały przygotowane przez oszustów w taki sposób, aby potencjalny odbierający taką wiadomości e-mail lub SMS nie był w stanie rozróżnić czy jest ona faktycznie prawdziwa czy nie. 

 

Co to jest Phishing?

 

Phishing, na jakiej zasadzie działa?

Phishing to atak do którego dochodzi najczęściej już na etapie kliknięcia przez nas w link który prowadzi do fałszywej strony internetowej. Witryna zawsze zostaje przygotowana w taki sposób aby osoba która ją odwiedza nie zorientowała się, że jest ona fałszywa.

Cyberprzestępcy, wykorzystują na niej tak zwany spear-phishing jest on zawsze kierowany do konkretnej grupy osób, o której oszust już uzyskał jakiekolwiek informację. Oszuści podszywają się najczęściej pod znanych nam partnerów biznesowych czy znane marki. 

 

Phishing, na jakiej zasadzie działa?

 

Aplikacja mobilna, a Phishing

Kto z nas nie ma chociażby zainstalowanej jednej aplikacji mobilnej na naszym telefonie komórkowym? Myślę, że każdy kto korzysta ze smartfonów takową posiada. Cyberprzestępcy także i w tym znaleźli nieuczciwą praktykę na zarobek, w jaki sposób? 

Rozsyłając wiadomości e-mail na nasze skrzynki pocztowe postanowili zastosować metodę: Ściągnij aplikację i zarządzaj swoją przesyłką. Po pobraniu takiej aplikacji mobilnej, oszust wyłudza nasze dane, ale także przejmuje kontrolę nie tylko nad naszym telefonem, lecz także nad każdym urządzeniem które znajduje się w tej samej sieci WiFi. 

 

Aplikacja mobilna, a Phishing

 

PAMIĘTAJ!! Zawsze na swoim urządzeniu w ustawieniach, dezaktywuj funkcję “Zainstaluj aplikację z nieznanych źródeł” !!!

 

Jak uchronić się przed phishingiem?

Aby uchronić się przed Phishingiem, najważniejsze jest nie klikanie w linki czy nie pobieranie aplikacji z nieznanych źródeł, jeśli w 100% nie upewnimy się, że jest on bezpieczny lub pochodzi od jej prawdziwego nadawcy. 

 

Jak uchronić się przed Phishingiem?

 

Jak najłatwiej sprawdzić, czy wiadomość jest autentyczna?


Tak jak wspomniałem powyżej, oszuści którzy stosują atak Phishing podszywają się najczęściej pod duże i znane marki. Aby zweryfikować czy na pewno wiadomość SMS lub e-mail jest prawdziwa, po prostu skontaktuj się z firmą pod numerem telefonu, który jest prawidłowy (możesz, wpisać w google szukaną przez siebie firmę i tam znaleźć do niej kontakt).

 

Phishing, jak najłatwiej sprawdzić czy wiadomość jest autentyczna?

 

Bezpieczne przeglądanie internetu oraz korzystanie z laptopa lub komputera ?

Wypróbuj oprogramowanie Norton

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl