Czajniki elektryczne

Czajniki elektryczne

Pomimo że czajniki z gwizdkiem przeżywają obecnie doskonałe czasy i wracają do łask, to niebywała większość użytkowników decyduje się na zakup czajnika elektrycznego. Jego główną i największą zaletą, jest bardzo krótki czas potrzebny do zagotowania wody. Oczywiście w ofercie sklepów znajdziemy wiele ciekawych czajników, które zachwycają osoby rozkochane w stylu vintage, jak i takie, które trafią w gusta miłośników modernizmu i minimalizmu. W ofercie sklepu internetowego Komtek24 znajdziesz wiele czajników o niebanalnych kształtach, nowoczesnym designie i ciekawych kolorach. Najnowsze urządzenia sprawdzą się do każdego biura, ale i domu, niezależnie od wystroju naszych wnętrz, często stanowiąc uzupełnienie wystroju.

Jaka grzałka w czajniku?

Mimo że w tym momencie najbardziej powszechna grzałką są grzałki płytowe, to warto wiedzieć że w ofertach sklepu spotkać możemy jeszcze czajniki z grzałką spiralną. Decydując się na zakup odpowiedniego czajnika, zwróćmy uwagę w jaką grzałkę został wyposażony, ponieważ każda ma swoje plusy i minusy.

  • Czajnik elektryczny z grzałką płytową - najczęściej używany typ grzałki, w sklepach możemy znaleźć niemal wyłącznie czajniki elektryczne z tym typem grzałki. Czajniki te są znacznie prostsze w czyszczeniu oraz mają większą moc. Dodatkowo ich dużym atutem jest obrotowa podstawa.
  • Czajnik elektryczny z grzałką spiralną - urządzenia te stanowią rzadkość na rynku, jednak nadal możemy na nie trafić w ofercie sklepów. Niestety wadą czajników z grzałką spiralną jest łatwa możliwość spalenia urządzenia, jeżeli woda nie zakrywa całej powierzchni grzałki. Czajniki z taką grzałką, odstawić możemy wyłącznie w jednej pozycji, a to z uwagi na brak obrotowej podstawki. Atutem urządzeń jest niska cena oraz niski hałas emitowany podczas podgrzewania wody.

Na co zwrócić uwagę kupując czajnik elektryczny?

Kiedy już podjęliśmy decyzje o zakupie czajnika elektrycznego, to teraz warto przeanalizować najważniejsze parametry w tych urządzeniach, aby kupić możliwie najlepsze urządzenie.

  • Rodzaj grzałki - Polecamy wrócić tutaj do poprzedniego akapitu i zapoznać się z różnicami jakie występują między poszczególnymi grzałkami oraz zapoznać się z ich wadami i atutami.
  • Pojemność czajnika - Zastanówmy się dla ilu osób będzie służył czajnik. Jeżeli kupujemy czajnik wyłącznie dla siebie lub dla jednej osoby, wówczas warto zdecydować się na mały czajnik o pojemności ok. pół litra. W wypadku zakupu urządzenia dla 2 lub większej ilości osób, wtedy postawmy na czajnik z pojemnością od 1,5 litra.
  • Obudowa czajnika - Znajdziemy czajniki wykonane z plastiku, stali nierdzewnej ale i szklane. Gdy zależy nam na niskiej cenie i niskiej wadze, to dobrym rozwiązaniem będzie czajnik plastikowy. Szukając czajnika który utrzyma wodę w odpowiedniej temperaturze przez dłuższy czas, wybierzmy czajnik ze stali nierdzewnej, dodatkowo sprzęt będzie odporny na korozję. A najnowsze urządzenia na rynku, oferują wykonanie ze szkła hartowanego, lub łączenie stali nierdzewnej ze szkłem.
  • Moc czajnika - Tutaj zasada jest bardzo prosta. Im większa moc czajnika, tym szybciej będziemy mogli cieszyć się zagotowaną wodą. Niestety czajniki elektryczne nie należą do produktów energooszczędnych, jednak z uwagi na fakt krótkiego czasu gotowania w mocnych modelach, to cena za prąd nie wzrośnie znacząco.
  • Filtr - Najnowsze urządzenia na rynku oferują filtrowanie wody, dostarczając nam możliwie najczystszą wodę. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl