Wzmacniacze sygnału Wi-Fi

Jaki wzmacniacz sygnału WiFi? Po co Repeater WiFi?

Chyba każdy chociaż raz doświadczył problemu ze słabnącym internet lub jego zupełnym gubieniem w trakcie przechodzenia z pokoju do pokoju. A może po prostu w części Twojego mieszkania lub domu występują miejsca gdzie nie ma możliwości połączenia się z siecią? Niestety problem ten występuje bardzo często. Jak walczyć ze słabnącym zasięgiem lub białymi plamami? Problem ten możemy rozwiązać bardzo szybko i łatwo, a to za sprawą wykorzystania wzmacniacza sygnału. Dzięki tym urządzeniom, możemy sobie zapewnić doskonały zasięg w każdym pokoju, niezależnie od grubości ścian czy ewentualnych zakłócaczy! Zobacz co zyskasz wybierając wzmacniacz sygnału.

Czym właściwie jest wzmacniacz WiFi i jak działa?

Jak sama nazwa wskazuje, wzmacniacze WiFi służą do wzmocnienia siły sygnału naszego internetu. Dzięki temu urządzeniu, możemy wzmocnić słabnący sygnał z dala od routera. Co ciekawe, wszystko to odbywa się bez konieczności korzystania z dodatkowego okablowania, jedyne co potrzebujemy to dostęp do gniazdka sieciowego. Po wpięciu go do zasilania, urządzenie będzie wzmacniać docierający do niego sygnał i rozsyłać go znacznie szerzej! Jeżeli potrzebujesz wzmocnić sygnał w kilku pomieszczeniach, nic nie stoi na przeszkodzie aby wykorzystać kilka extenderów i cieszyć się znacznie lepszym zasięgiem na każdym urządzeniu.

Kiedy zdecydować się na zakup extendera?

Zastanawiasz się nad zakupem extendera, ale nie wiesz czy w Twojej sytuacji zakup będzie pomocny? Bez obaw, postaramy się przedstawić kilka sytuacji, w których wzmacniacz siły sygnału będzie znakomitym rozwiązaniem.

  • problem z internetem na piętrach - domy wielorodzinne niestety bardzo często mają problem z zasięgiem sygnały WiFi. Problem ten jednak można rozwiązać bardzo szybko, korzystając z extendera który pozwoli nam wzmocnić sygnał sieci. Odpowiednie wykorzystanie wzmacniaczny sygnału, pozwala na skuteczne rozprowadzenie sygnału nawet w kilkupiętrowych domach!
  • grube ściany lub materiały tłumiące zasięg - to najczęstszy problem występujący w naszych domach. Niestety sygnał nie jest w stanie przedostać się przez zbyt grube ściany lub mury, lub w trakcie budowy wykorzystany został materiał który w znaczny sposób tłumi zasięg naszego internetu. Przykładem takiego materiału jest wykorzystanie żelbetonu, który wykorzystywany był w starym budownictwie w tzw. "wielkich płytach". Ale nie tylko, bowiem materiały tłumiące zasięg, ale w mniejszy sposób to drewno, cegła, a nawet szkło. W tym wypadku wybór urządzenia wzmacniającego zasięg będzie najlepszym rozwiązaniem.
  • inne sygnały zakłócające pracę sieci - jeżeli w pobliżu naszego mieszkania lub domu znajdują się inne źródła sygnału, wówczas mogą one zakłócać pracę naszego urządzenia. W tym wypadku również warto skorzystać z możliwości jakie daje extender. Urządzenie bez trudu poradzi sobie ze wzmocnienie siły naszego sygnału, dzięki czemu unikniemy zakłócania sieci.
  • stabilne połączenie dla telewizji lub konsoli - zdarza Ci się że Twój ulubiony serial traci w znacznym stopniu na jakości z powodu niskiej jakości połączenia? A może w trakcie gry multiplayer miewasz problemy z łączem? Pożegnasz ten problem z wykorzystaniem wzmacniacza sieci. Uzyskaj stabilne i mocne połączenie za sprawą extendera.
  • internet w ogrodzie - chcesz korzystać z dobrodziejstw internetu odpoczywając w ogrodzie? Niestety nie każdy router poradzi sobie z takim wyzwaniem, a tym bardziej w momencie kiedy nie stoi on blisko samego ogrodu. Wykorzystaj extender i umieść go w pobliżu ogrodu, gotowe! Teraz możesz surfować po internecie nawet odpoczywając w ogrodzie.

Jaki wzmacniacz do naszego domu i biura?

Niestety nie ma tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wybór zależy wyłącznie od naszych preferencji. Do dyspozycji tak naprawdę mamy szeroką gamę produktów. Jeżeli jednak planujemy zakup urządzenia do małego domu lub biura, wówczas doskonałym rozwiązaniem będą małe urządzenia, średniej klasy, pamiętajmy jednak o znalezieniu optymalnego miejsca. W wypadku kiedy planujemy zakup extendera do dużego i wielopoziomowego domu, wtedy zdecydowanie lepiej wybrać dwa lub trzy urządzenia z wyższej klasy. Doskonale jeżeli urządzenie będzie obsługiwało najszybszy standard WiFi 802.11ac.

Jak skonfigurować wzmacniacz sygnału?

W tym wypadku nie znajdziemy uniwersalnej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy tutaj od producenta. Pamiętajmy jednak że większość urządzeń zaprojektowana została tak, aby po prostu podłączyć je do zasilania i wcisnąć jeden klawisz na obudowie, odpowiedzialny za połączenie z siecią. Oczywiście nie jest to reguła i znajdziemy urządzenia, które wymagają podłączenia do komputera w celu konfiguracji, jest to jednak dosyć rzadkie rozwiązanie. Najważniejsze o czym musimy pamiętać, to znalezienie odpowiedniego miejsca w którym podłączymy nasz extender. Część urządzeń samodzielnie będzie w stanie poinformować nas o mocy sygnału, jeżeli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy posłużyć się bezpłatnymi aplikacjami na telefon jak np. WiFi Analyser.

Na co zwrócić uwagę wybierając extender?

Rynek wzmacniaczy sygnału rozwija się bardzo prężnie, przez co znajdziemy na nim wiele produktów renomowanych firm, ale i takich które niestety mogą nie działać koniecznie tak jak tego potrzebujemy. Na co w takim wypadku zwrócić uwagę jeżeli chcemy najbardziej wydajne urządzenie? Podpowiemy!

  • ilość anten - Może się to wydawać bez znaczenia, ale niech was nie zwiedzie, ilość anten będzie miał wpływ na siłę i zasięg sygnału.
  • obsługa pracy w paśmie 5 GHz i 2,4 GHz - Wybierajmy urządzenia umożliwiające to, ponieważ zyskamy pewność stabilnego łącza.
  • gniazdo Ethernet - Mimo że nie mamy pewności że będziemy z niego korzystać, to warto mieć je w zanadrzu gdy nadarzy się taka potrzeba.
  • zgodność z podobnymi standardami jak router 

Router jako wzmacniacz sygnału?

To pytanie pojawia się wyjątkowo często w dyskusjach, niestety jest to bardzo nietrafiony pomysł i to głównie ze względów ekonomicznych. Koszt zakupu urządzenia bardzo często znacznie przewyższa cenę extendera, a do tego konieczna jest odpowiednia konfiguracja urządzenia, która może być dla wielu osób bardzo problematyczna. Jedynym uzasadnieniem wykorzystania routera jako extender, jest dodatkowy nieużywany router.

Czy możemy wzmocnić sygnał LTE?

Zdarza się że w domu lub w biurze korzystamy z internetu mobilnego, niestety internet mobilny ma bardzo często problem z zasięgiem, dlatego warto zastanowić się nad wyborem wzmacniacza sieci. Do poprawy sygnału możemy wykorzystać zewnętrzne anteny oraz wzmacniacz sygnału WiFi. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w miejscach gdzie mamy problem ze słabym sygnałem telefonicznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl