Kierownice

Jaka kierownica do komputera? Na co zwrócić uwagę?

Gry wyścigowe pozwalają nam poczuć się jak prawdziwi kierownicy wyścigowi. Jednak aby zwiększyć imersje i doznania płynące z rozgrywki, warto zainteresować się zestawem kierownicy do komputera. O ile większość kierownic oferuje odzwierciedlanie wstrząsów czy wibracji, tak znajdziemy na rynku kierownice komputerowe które oferują znacznie bardziej rozbudowane funkcje, co przekłada się ostatecznie na bardziej realistyczne doznania z jazdy. Na co zwrócić uwagę decydując się na wybór kierownicy, czym kierować się przy wyborze kierownicy?

Kierownice PC zamiast klawiatury

Każda osoba która miała przyjemność grać w gry wyścigowe za pomocą kierownicy do komputera, wie jak ogromna jest różnica w imersji i przyjemności płynącej z rozgrywki. Zestaw kierownicy do komputera pozwala poczuć nam emocje których nie doświadczymy z wykorzystaniem innych kontrolerów.

Na co zwrócić uwagę wybierając kierownice do PC?

Jeżeli już podjęliśmy decyzje o zakupie kierownicy lub zestawu kierownicy, to musimy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów i funkcji, które mogą być istotne przy decyzji.

  • Kąt obrotu kierownicy - To jeden z podstawowych parametrów z którymi spotkamy się przy wyborze kierownicy do komputera. O ile w prostych grach wystarczy nam mały kąt skrętu, tak w symulatorach i grach typu AAA, warto wybrać możliwie największy kąt obrotu kierownicy, bo przełoży się to na wyższy komfort rozgrywki. Dobrej jakości kierownice mogą oferować kąt skrętu nawet na poziomie 900 stopni!
  • Kompatybilność - Decydując się na zakup, przemyślmy czy kierownica w przyszłości nie będzie wykorzystywana na innych urządzeniach. Część kierownic może oferować kompatybilność z PC, ale i konsolami zarówno Xbox 360 i PS3, jak i nowszymi PS4 i Xbox One.
  • Skrzynia biegów - Większość kierownic dostępnych na rynku oferuje opcje z łopatkami, w droższych rozwiązaniach możemy znaleźć skrzynie z drążkiem. Tutaj wybór zależy wyłącznie od upodobań.
  • System Force Feedback - Pod tą nazwą kryje się siłowe sprzężenie zwrotne, które odzwierciedla dokładnie to, co dzieje się w grze, dając realistyczne doznania. Za sprawą tej funkcji poczujemy na kierownicy kiedy nasz samochód straci przyczepność i wpadnie w poślizg czy też wstrząsy na nierównej nawierzchni.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl